Následuje
Sokolský zpravodaj

Wilmots: Polovina Belgie mi určitě psala, že při fotbale se běhá

Belo Horizonte - Nechybělo moc a favorizovaní Belgičané klopýtli hned na první překážce. Nakonec úvodní zápas skupiny H v Belo Horizonte s Alžírskem vyhráli 2:1, když obrat zařídily góly střídajících hráčů. "Myslím, že půlka Belgie mi psala na mobil, abych na hráče křičel, že při fotbale se běhá. Ale hráli jsme dobře, soupeř měl jen jednu šanci, při které jsme udělali malou chybu a byli jsme potrestáni," pobavil po zápase trenér Marc Wilmots.

Marc Wilmots
zdroj: ČTK/BELGA autor: Bruno Fahy

Nejprve v 70. minutě vyrovnal Marouane Fellaini a o deset minut později se o vítězný gól postaral Dries Mertens. První z nich přišel na hřiště v 65. minutě, druhý po přestávce. "Zachránili nás střídající hráči," uvedl. "Vždycky jsem říkal, že náš tým není jen základní jedenáctka, to se potvrdilo," dodal.

Podle předpokladů měl být zápas pro Belgii jasnou záležitostí. Jenže Rudí ďáblové se od začátku trápili a po Fighúlího penaltě, nařízené za Vertonghenův faul, dokonce prohrávali.

"Čekali jste snad, že jim dáme 4:0 nebo 5:0? Alžírsku v žebříčku FIFA patří 22. místo, navíc na mistrovství světa nejsou slabé týmy. Pro vítězství musíte jít za hranici bolesti," přidal trenér, kterého prý obrat nepřekvapil, protože od začátku měl v úmyslu soupeře unavit.

"O přestávce nebyla v šatně veselá nálada, ale řekl jsem hráčům, že až dáme gól, všechno se obrátí," poznamenal pětačtyřicetiletý kouč, který byl do utkání s Alžírskem posledním belgickým střelcem na světových šampionátech. "Alžírsku postupně docházely síly, zatímco my hráli trpělivě a nakonec jsme se dočkali odměny," dodal.

Belgické góly a zbytečná penalta pro Alžírsko
Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy