Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Vyřadila nás úplně obyčejná Argentina, zní od Belgičanů

Brasília - Po porážce 0:1 jedou belgičtí fotbalisté domů. Ze svého vyřazení jsou o to více zklamaní, že Argentina podle nich nehraje nic světoborného – slovy trenéra Marca Wilmotse jde o "obyčejný tým". Obránce Daniel Van Buyten pak Argentincům prorokuje porážku od Němců.

Marc Wilmots
zdroj: ČTK/ZUMA autor: Dirk Waem

"Argentinci na nás neudělali dojem. Rozhodně ne. Je to prostě obyčejný tým," prohlásil Wilmots. "Viděli jsme jen jejich zkušenost při narušování rytmu hry. Zabralo pokaždé 30 vteřin, než hodili aut. Rozhodčí s tím nic nedělal, tak v tom pokračovali a jen zdržovali. Kdybychom my hráli takhle, tak mě zničí belgický tisk," kritizoval soupeře.

Také stoper Daniel Van Buyten litoval, že se spoluhráči nevyužil šanci Argentinu porazit. "Prohra je hořká, protože šlo v podstatě o nejjednodušší zápas na šampionátu. Argentinci rozhodně nejsou neporazitelní. Pokud se Argentina utká s Německem, vsadím vše, co mám, na Německo," řekl obránce Bayernu Mnichov.

Rovněž se belgickému trenérovi nelíbilo, že italský rozhodčí Nicola Rizzoli prý byl na Belgii přísnější. Zejména tím, že promíjel nedovolené zákroky hvězdnému útočníkovi Argentiny Lionelovi Messimu a neudělil mu žlutou kartu. "Messi je hvězda a nikdy neztratí míč, ale také si pomohl několika fauly. Jenže rozhodčí nešel proti němu. Pokaždé když došlo k menšímu faulu, posoudil to ve prospěch Argentiny," mrzelo Wilmotse.

Belgie patřila mezi černé koně šampionátu a i přes vyřazení ve čtvrtfinále hodnotí Wilmots turnaj pozitivně. "I když nás hrozně mrzí, že jsme tento zápas prohráli, jsem na kluky pyšný. Rozhodně nemáme čeho litovat. Byli jsme nejmladší tým ze čtvrtfinalistů a získané zkušenosti zúročíme v budoucnu," dodal.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy