Následuje
Panorama

V brazilském Belo Horizonte se zřítil nadjezd - 2 mrtví, desítky zraněných

Belo Horizonte - Dva lidé zemřeli po pádu silničního nadjezdu v Brazilském Belo Horizonte. Neštěstí se stalo na klíčovém spoji k fotbalovému stadionu, který příští úterý hostí semifinále mistrovství světa. Zemřela řidička autobusu, který zrovna pod viaduktem projížděl, a jeden další člověk. Dalších 19 lidí se zranilo.

"Začalo to padat zleva doprava. Neměl jsem čas vnímat nic jiného, utíkali jsme pryč," řekl řidič kamionu, který jen o kousek unikl smrti pod padajícím betonem. Místní vláda v reakci na tragédii vyhlásila třídenní smutek, brazilská prezidentka Dilma Rousseffová vyjádřila příbuzným obětí soustrast.
  
K neštěstí došlo zhruba pět kilometrů od stadionu, na němž už se odehrálo několik zápasů základních skupin a jedno osmifinále. Zdejší Estadio Mineirao bude hostit 8. července i semifinálový duel.

Tragické nehody při výstavbě sportovišť zabily minimálně 7 lidí. Dva zemřeli po zřícení jeřábu v Sao Paulu, na dalšího dělníka spadl nosník rozestavěné jednokolejky. Včerejší kolaps nadjezdu byl podle místních jen otázkou času.

Zřícený obchvat je další tragédií brazilských nedodělávek
Zdroj
ČT24, ČTK

Hlavní zprávy