Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Šerm

Těžko se vysvětluje nevysvětlitelné, říkal César

Belo Horizonte - Nevím, co k tomu říct, uvedl po porážce 1:7 brankář Julio César. Kapitán domácích fotbalistů pro zápas s Německem David Luiz jen vyslovil slova omluvy a podobně na tom byl i náhradník za Thiaga Silvu, obránce Dante. Brazilci takříkajíc nevěděli, co je trefilo.

Júlio César v semifinále proti Německu
zdroj: ČTK/AP autor: Matthias Schrader

"Omlouvám se všem Brazilcům a prosím je o odpuštění," ozvala se slova Davida Luize. "Moc jsme chtěli lidem udělat radost, chtěli jsme, aby se smáli a byli šťastní. Bohužel se nám to nepovedlo," dodal stoper, který pásku převzal od stopera Thiaga Silvy.

"Abych byl upřímný, tak nevím, co k tomu říct. Těžko se vysvětluje nevysvětlitelné," uvedl brankář Júlio César. "Po první brance jsme se nepochopitelně rozložili. Jsem opravdu velmi zklamaný. Než dostat sedm branek, to bych radši prohrál 0:1 po gólu, který jsem zavinil," dodal.

Brazilci před zápasem nastoupili k hymně s dresem Neymara, který nemohl hrát kvůli naštípnutému obratli, možná ale měli vzít dres vykartovaného Silvy. Zkušený stoper jim totiž proti Německu chyběl mnohem víc než talentovaný střelec.

"Až doteď to pro nás byl nádherný turnaj. Byli jsme blízko, ale neměli jsme na to. Tak to prostě je," řekl César. "Něco se v nás zlomilo. Soupeř si toho všimnul a zasypal nás góly. Těžko se to vysvětluje. Náš sen skončil a trochu jinak, než jsme si to představovali," dodal Luiz.

"Měli jsme za cíl vyhrát titul, to se nám nepovedlo. Byla to lekce," hlesl Dante po utkání a bezradně vrtěl hlavou. "Hodně jsme se na zápas připravovali, pak ale přišel na několik minut výpadek. Bylo to příšerné," připomněl šestiminutovku v první půli, během níž Brazílie inkasovala hned čtyřikrát.

Jinak většinou veselý obránce měl po zápase slzy v očích. "Jsme smutní kvůli nám, brazilským lidem a našim rodinám. Nemůžeme to už ale vrátit. Jediné, co teď můžeme udělat, je požádat o odpuštění," uvedl třicetiletý Brazilec. "Chtěli jsme přepsat dějiny. To se nám povedlo, ale negativně. Po prvním gólu najednou přišla panika, úplně se nám to vymklo kontrole," hlesl.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy