Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno

Suárez se omluvil za kousnutí: Už se to nikdy nestane

Montevideo - Uruguayský útočník Luis Suárez se omluvil za kousnutí Giorgia Chielliniho v utkání s Itálií. Kvůli prohřešku obdržel trest na 9 soutěžních reprezentačních měsíců a nesmí vykazovat "žádné fotbalové aktivity" v nadcházejících 4 měsících. 

Chiellini reklamuje u rozhodčího kousnutí od Suáreze
zdroj: ČTK/ZUMA/Guo Yong

"Hluboce lituji toho, co se stalo. Omlouvám se Giorgiu Chiellinimu i celé fotbalové rodině," napsal na Twitteru Suárez, který kousnul Chielliniho do ramene při souboji ve třetím utkání v základní skupině. "Poté, co jsem strávil několik dní doma se svou rodinou, jsem měl možnost v klidu přehodnotit realitu toho, co se stalo v utkání s Itálií," dodal Suárez.

Suárez se dříve před disciplinárkou hájil tím, že italského obránce nekousl úmyslně, ale pouze ztratil rovnováhu a upadl na něj. Nyní poprvé uznal svou chybu. "Pravdou je, že můj kolega Giorgio Chiellini utrpěl fyzický následek kousnutí, které nastalo po střetu se mnou," napsal Suárez v prohlášení.

Nejlepší střelec uplynulé sezony anglické ligy byl za kousnutí protihráče potrestán již potřetí v kariéře. V roce 2010 v dresu Ajaxu kousl do ruky Otmana Bakkala z Eindhovenu a nezahrál si sedm utkání. Loni v dubnu pokousal při zápase anglické ligy obránce Chelsea Branislava Ivanoviče a dostal trest na 10 zápasů.

"Veřejně prohlašuji, že už se nikdy podobný incident nestane," uvedl Suárez. Během čtyřměsíčního trestu s Liverpoolem nemůže ani trénovat, zakázaný má i přístup na stadiony a v devíti zápasech nesmí nastoupit za uruguayskou reprezentaci. Zároveň musí zaplatit pokutu sto tisíc švýcarských franků (asi 2,26 milionu korun).

Chiellini Suárezovu omluvu přijal. "Všechno je zapomenuto. Doufám, že FIFA sníží tvůj trest," odpověděl Suárezovi obránce Juventusu.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy