Následuje
MS 2020 Německo

Neymar ve finále? Určitě ne, odmítl lékař Brazilců

Teresópolis - Média i fanoušci po celém světě spekulují o tom, že Neymar by přece jen ještě mohl na turnaji nastoupit, přestože si ze čtvrtfinále s Kolumbií odnesl zlomeninu bederního obratle - například pomocí léků proti bolesti. Rovněž se spekulovalo o alternativních metodách léčby. Vedení brazilské fotbalové reprezentace ale všechny spekulace o Neymarově případné účasti ve finále odmítlo. Hvězdný útočník Barcelony je prý určitě vyřazen ze hry až do konce turnaje.

Zákrok Zúňigy na Neymara
zdroj: Xinhua autor: AGENCIA ESTADO

Týmový lékař José Luiz Runco potvrdil, že Neymar je mimo hru na několik týdnů. "Nechceme nechávat brazilský národ v iluzi. Neexistuje možnost, jak by Neymar mohl ještě hrát, aniž by to ohrozilo jeho kariéru," prohlásil Runco.

Brazilská média přinesla informaci, že si Neymar pozval fyzioterapeuta ze svého bývalého klubu Santosu a další specialisty, aby s nimi prodiskutoval možnost, jak odehrát finále. Řešit se mělo zejména utlumení bolesti zad pomocí injekcí. Šlo však jen o zjišťování informací, o Neymarovu léčbu se nadále stará pouze Runco, který již dříve naordinoval hráči absolutní klid, aby zlomenina srostla a nedocházelo ke komplikacím.

Brazilský tým se tak nyní připravuje na to, jak poslední dva zápasy na šampionátu zvládne bez svého klíčového hráče. Trenér Luiz Felipe Scolari proto znovu pozval do tréninkového kempu v Teresópolisu psycholožku Reginu Brandaovou, která s hráči rozebírá, jak se vyrovnat se ztrátou Neymara z psychologického hlediska.

"Zvládají to překvapivě dobře. Zvlášť když vezmu v potaz jejich mladý věk a velký tlak, pod kterým na turnaji jsou," řekla Brandaová. "Říkali mi, že Neymar jim dodával na jejich cestě kuráž, ale že teď jde život dál a že kuráž musejí najít i bez něj," dodala psycholožka, která s týmem pracovala i po emočně náročném osmifinálovém penaltovém rozstřelu s Chile.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy