Následuje
Ludogorec Razgrad - Inter Milán

Neymar: Můj sen neskončil. Věřím, že vyhrajeme

Belo Horizonte - Přestože pro něj kvůli zlomenině obratle v závěru čtvrtfinále s Kolumbií světový šampionát předčasně skončil, brazilský fotbalista Neymar se nevzdává svého zlatého snu. Věří, že spoluhráči ovládnou domácí mistrovství i bez něj a on s nimi bude moci oslavit titul.

Neymar
zdroj: ZUMA

"Můj sen neskončil. Byl jednou situací přerušen, ale pokračuje. Vím, že moji spoluhráči udělají všechno, co bude možné, abychom vyhráli," vzkázal Neymar prostřednictvím videa, které zveřejnil brazilský tým a v němž hvězdný útočník Barcelony mimo jiné poděkoval za podporu.

Zranění mu způsobil v 87. minutě pátečního utkání s Kolumbií (2:1) obránce Juan Camilo Zúňiga, který do něj naskočil a kolenem ho tvrdě udeřil do zad. Vyšetření v nemocnici později odhalilo zlomeninu, kvůli níž Neymar přijde o zbytek šampionátu. Sudí zákrok neposoudil jako faul, řešit jej ale bude dodatečně FIFA.

"Chtěl bych všem fanouškům a kamarádům poděkovat za podporu v téhle těžké chvíli. Neumím najít ta správná slova, abych popsal, co se mi teď honí hlavou a co cítím v srdci," uvedl tichým hlasem. "Ale život jde dál. Chci říct jen to, že se vrátím, jak nejdříve to bude možné," dodal Neymar. O Zúňigovi ve svém vzkazu nehovořil.

Věří, že za týden bude moci se spoluhráči slavit titul na stadionu Maracaná. "Mým snem bylo zahrát si finále mistrovství světa, to už bohužel nepůjde. Ale stále se mi může splnit sen stát se světovým šampionem," dodal dvaadvacetiletý útočník.

"Dá-li bůh a spoluhráči se stanou šampiony, budu s nimi po boku. A všichni Brazilci pak budeme společně slavit," dodal hvězdný útočník Barcelony.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy