Následuje
Buly

Neymar bude stranit Argentině. Jsem fanoušek Messiho, říká

Teresópolisu - Brazilská fotbalová hvězda Neymar oběma finalistům před nedělním bojem o zlato popřála štěstí, ale favorita má jasného. Doufá, že zvítězí Jihoameričané. S Lionelem Messim a Javierem Mascheranem totiž hraje v Barceloně. "Je to trochu podivné, že coby Brazilec budu držet palce Argentině. Ale nebudu fandit Argentině, nýbrž klubovým spoluhráčům. Hlavně Messimu, zaslouží si být mistrem světa. Jsem jeho fanoušek," dodal Neymar, který se stále vrací ke zranění, jež ho stálo rozhodující brazilské boje.

Slavící Neymar
zdroj: ČTK/ZUMA/ autor: (3485)Beto Barata/Fotoarena

I když od něj uplynulo už šest dnů,  Neymar je stále plný emocí a se slzami v očích hovořil o tom, co se mohlo stát. Když ho v pátečním čtvrtfinále s Kolumbií na mistrovství světa trefil Juan Camilo Zúňiga kolenem do zad a zlomil mu obratel, bál se, že by třeba už nikdy nemusel chodit. Řval bolestí a zpočátku necítil nohy, což ho vyděsilo o to víc.

"Stačilo, aby mě kolenem trefil o kousíček vedle. Dva centimetry a mohl jsem být na invalidním vozíku," řekl po osudném okamžiku, který ho připravil o zbytek domácího šampionátu. "Ale bůh mi požehnal a ochránil mě od vážnějšího zranění. Je hrozně těžké o tom mluvit. Prožil jsem nejhorší týden svého života," přiznal dvaadvacetiletý útočník, který měl dovést Brazílii k vytouženému titulu.

Jeho mise se zastavila ve čtvrtfinále. Dal čtyři góly, pak už jen sledoval potupnou porážku 1:7 v semifinále s Německem. "Bylo to neuvěřitelné. A nevysvětlitelné," stěží hledal slova. "Bude to dlouho bolet, ale přijdou lepší časy. Vybrečeli jsme se, slzy oschly a v zápase o bronz se pokusíme všem Brazilcům zase vrátit radost z fotbalu," přál si Neymar.

Tým přijel ve čtvrtek ze svého domova povzbudit na tréninkovou základnu do Teresópolisu. Na sobě měl žlutý dres podepsaný od všech spoluhráčů a osobně by měl sobotní zápas s Nizozemci sledovat. Vůči Zúňigovi prý necítí nenávist, osobní omluvu od kolumbijského obránce přijal. "Ale všichni, co rozumějí fotbalu, vědí, že takový faul není normální. Snažím se chránit, ale když jsem k někomu zády, tak to nejde," připomněl.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy