Následuje
Panorama

Messi se neprosadil a Argentina jen remizovala s Bolívií

La Paz – Jen remízou 1:1 skončilo v jihoamerické kvalifikaci střetnutí Bolívie s Argentinou, která ale nebyla daleko od vítězství. Lionel Messi, jenž se v řídkém vzduchu v nadmořské výšce 3600 metrů trápil, však neproměnil v závěru zápasu velkou šanci a Bolívie tak zůstává jediným jihoamerickým týmem, proti kterému se kanonýr Barcelony gólově neprosadil. O postup se bude hodně strachovat Uruguay, která prohrála s Venezuelou.

Lionel Messi v reprezentačním dresu
zdroj: Getty Images

Naprázdno vyšel i elitní střelec Kolumbie Radamel Falcao, jehož tým po sérii čtyř vítězství v řadě prohrál ve Venezuele 0:1 a v tabulce skupiny CONMEBOL klesl na třetí místo. Na druhou příčku za Argentinu se posunul Ekvádor, který ve vysoké nadmořské výšce na stadionu Atahualpa v Quitu vyhrál i šestý domácí zápas. Paraguay porazil 4:1.

"Máme dobré šance (na postup). Přešli jsme od mírného optimismu k většímu optimismu," řekl po zápase trenér Argentiny Alejandro Sabella, jehož svěřenci v pátek v úvodním duelu kvalifikačního dvojzápasu přehráli Venezuelu 3:0.

Vyhlídky na postup posílily i týmy na dalších dvou místech tabulky. Boj o čtvrtou příčku, která jako poslední zaručuje přímý postup na šampionát 2014 v Brazílii, se ovšem přiostřuje. Uruguay, nejlepší z jihoamerických týmů na MS 2010, prohrála 0:2 v Chile a klesla na šesté místo. Jejich soupeři se naopak posunuli na čtvrtou příčku. Páté místo, které zaručuje postup do baráže s týmem z Asie, drží Venezuela.

"Naše vyhlídky jsou komplikované. Naším cílem teď není čtvrté místo, ale páté, ze kterého jsme vybojovali letenky na předchozí šampionát," konstatoval znepokojený kouč Uruguaye Óscar Tabárez, jehož svěřenci získali z posledních šesti zápasů jen dva body. 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy