Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Messi: Nejlepší týmy na turnaji? Zatím Nizozemsko a Německo

Belo Horizonte (Brazílie) – V prvním zápase si sice připsali tři body, když porazili Bosnu a Hercegovinu těsně 1:2, ale jejich výkon měl k dokonalosti daleko. To si uvědomuje i hlavní hvězda Argentiny a střelec vítězné branky Lionel Messi, podle kterého se zatím nejlépe na turnaji předvedli Nizozemci a Němci. Naopak on i jeho spoluhráči se musí do příštího duelu hodně zlepšit.

Lionel Messi
zdroj: ČTK/AP autor: Victor R. Caivano

"Nejlepšími týmy prvního kola jsou jednoznačně Nizozemsko a Německo," prohlásil Messi. Nizozemci deklasovali mistry světa Španěly 5:1 a Německo porazilo Portugalce 4:0. "Ale jsou tu i týmy, které ještě neukázaly, co doopravdy umí. Zatím nelze dělat závěry, protože týmy se ještě budou zlepšovat. A to je snad i případ Argentiny," dodal.

Argentinci v úvodním zápase porazili Bosnu 2:1, když vítězný gól dal právě Messi, ale výkonem neuchvátili a často chybovali. Zlepšení přišlo až po přechodu ze systému 5-3-2 na ofenzivnější rozestavení 4-3-3 a Messi doufá, že se trenér Alejandro Sabella rozhodne vsadit na tři útočníky i v dalších zápasech se silnými protivníky.

"My jsme Argentina a musíme se soustředit sami na sebe, a ne na to, proti komu nastupujeme," prohlásil Messi. "Proto bychom měli hrát to, co je nám vlastní, a ne upravovat systém podle soupeře. Jako útočník určitě chci hrát ofenzivněji. Dokud jsme byli v útoku sami s Kunem (Sergio Agüero), byli jsme hodně odříznutí," dodal.

Podobného názoru je také záložník Ángel Di María. "Hrát se třemi útočníky je jednodušší. Především pak pro Lea, který pak má vždy dva hráče, kterým může přihrát. A když je podpořím i já, tak má podporu tří spoluhráčů a může se snáze prosadit," řekl záložník Realu Madrid.

Messi si alespoň za svůj gól, při němž po narážečce obešel protivníka a trefil se přesně k tyči, vysloužil pochvalu od brazilské legendy Zika. "Byl to fantastický gól. Stadion Maracaná si zasloužil gól, jako byl tento," prohlásil Zico.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy