Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Maradona: Velké sebevědomí Němců může být pro Argentinu výhodou

Brasília - Německo má mnoho fanoušků i expertů zaškatulkované už dopředu jako vítěze finále MS. Podle Diega Maradony by však právě sebevědomí Němců i očekávání jejich vítězství mohlo být pro Argentinu výhodou. Úspěch ve finále podle něho není pro jeho krajany nemožnou misí.

Diego Maradona
zdroj: EPA autor: Ali Haider

"Argentinci mohou pokračovat v oslavách, protože Německo rozhodně není neporazitelné. Zápas s Německem není nemožná mise," prohlásil Maradona. Výhra 7:1 nad Brazílií podle něj může Němcům uškodit. "Němci jsou si momentálně velmi jistí, mají velké sebevědomí. A jejich velké sebevědomí může být pro Argentinu výhodou, o to víc je může překvapit," mínila třiapadesátiletá legenda.

Je rád, že Argentina po dlouhých 24 letech konečně postoupila do finále. "Argentina získala zpět trochu prestiže, kterou v minulých letech ztratila," podotkl Maradona.

Za klíčového hráče Argentiny na turnaji nepovažuje kapitána Lionela Messiho, ale záložníka Javiera Mascherana. "Když jsem řekl, že Argentina je Mascherano a deset dalších, všichni se smáli. Ale teď nevím, jestli se smějí stále," uvedl Maradona. "Messi nezahrál proti Nizozemsku tak, jak jsme očekávali. Cítil únavu a byl dobře pokrytý," dodal bývalý trenér argentinské reprezentace.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy