Následuje
MS 2020 Itálie

Löw: Čtvrté střídání v prodloužení by stálo za zvážení

Sao Paulo - Trenér německých fotbalistů Joachim Löw by uvítal možnost čtvrtého střídání v prodloužení. Tuto změnu pravidel už během mistrovství světa prosazoval bývalý kouč Francie či Liverpoolu Gérard Houllier, který je členem technické studijní skupiny FIFA. "Stálo by to za zvážení. Trenéři by tuto šanci využili hlavně ve vyřazovací fázi, kde máte před sebou ještě dlouhé prodloužení," řekl Löw.

Andre Schürrle střídá Mesuta Özila
zdroj: EMPICS autor: Nick Potts

Polovina z dvanácti osmifinálových a čtvrtfinálových zápasů na letošním MS se nerozhodla v normální hrací době, ale až v prodloužení nebo v penaltovém rozstřelu. Například Německo potřebovalo 120 minut k osmifinálové výhře nad Alžírskem 2:1.

FIFA navrhla čtvrté střídání už před dvěma lety s tím, že by v pozdějších fázích turnaje pomáhalo předcházet zraněním. Změna pravidel však v mezinárodní pravidlové komisi IFAB nezískala potřebnou tříčtvrtinovou podporu.

"Především po dlouhé klubové sezoně by se o tom dalo uvažovat. Výkop ve 13 hodin je obtížný, po zápase úplně cítíte vyčerpání hráčů. Pro trenéra a tým by to byla další možnost," doplnil Löw. Houllier slíbil, že se studijní skupinou se opět pokusí prosadit jedno střídání navíc.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy