Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Golf Time

Je na čase, abychom se rozloučili se Scolarim, myslí si legendární Zico

Rio de Janeiro - Bývalý slavný fotbalista Zico je přesvědčen, že u brazilské reprezentace by měl po mistrovství světa skončit trenér Luiz Felipe Scolari. U týmu, který na domácím šampionátu prošel do semifinále, v němž ale utrpěl ostudný debakl 1:7 s Německem, by nejradši viděl Muricyho Ramalha ze Sao Paula.

Felipe Scolari v semifinále proti Německu dlouho nechápal
zdroj: ČTK/AP autor: Matthias Schrader

"Je na čase, abychom se s díky rozloučili se Scolarim i jeho asistentem (Carlosem Albertem) Parreirou, protože potřebujeme u týmu lidi, kteří přinesou nové nápady, jak hrát tradičním brazilským stylem," uvedl jednašedesátiletý Zico.

K reprezentaci by podle účastníka tří mistrovství světa měl přijít Ramalho, kterému už bylo místo u národního týmu nabízeno před čtyřmi lety. "Dokáže vyhrávat v brazilské lize, která je jednou z nejtěžších soutěží na světě," prohlásil Zico.

Ramalho dokázal v letech 2006, 2007 a 2008 získat titul se Sao Paulem, další přidal v roce 2010 s Fluminense a na kontě má i dva triumfy v Poháru osvoboditelů. A podle Zika se nebojí experimentovat s taktikou, takže by přinesl kýžené změny.

"Scolari se držel taktiky i rozestavení z Poháru FIFA, takže všichni soupeři měli rok na to, aby se na nás připravili," uvedl Zico. "Navíc nikdo z našich hráčů nehrál pravidelně v klubu. Náš nejlepší hráč Neymar v Barceloně střídal, stejně jako Fred, Marcelo, Hulk a ani David Luiz s Oscarem nepatřili v Chelsea do základu," přidal.

Brazilské problémy mají hlubší charakter

Za ústup ze slávy můžou podle Zika také tahanice o moc nad vedením svazu a nedostatečné zázemí. To všechno prý přispělo k tomu, že reprezentace ztratila svou tvář.

"Guardiola (úspěšný kouč Barcelony a Bayernu Mnichov) říkal, že jeho herní styl byl inspirován brazilskou reprezentací, ale my už tak dávno nehrajeme," řekl Zico. "Johan Cruyff říkal, že jsme přestali hrát jako Brazilci, a také José Mourinho prohlásil, že neumíme využít svůj talent a hrát opravdový fotbal. Nevím, proč takovým odborníkům nenasloucháme," prohlásil.

Podle Zika by pomohlo i to, kdyby největší brazilské hvězdy hrály v domácí lize. "Svaz musí svolat všechny kluby a zjistit, co potřebují k tomu, aby naši nejlepší hráli v Brazílii a neutíkali do Evropy," dodal.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy