Následuje
SP Slovinsko

Hodgson bude i nadále trenérem Anglie

Londýn - Anglie sice z mistrovství světa vypadla v základní skupině poprvé po šestapadesáti letech, trenér Roy Hodgson však ve své pozici zůstane minimálně do Eura 2016.

Roy Hodgson
zdroj: Getty Images autor: Laurence Griffiths

Anglická asociace (FA) s ním plánuje dodržet smlouvu, která vyprší v roce 2016 po evropském šampionátu. "Roy má naši podporu. Slyšel jsem, jak se někteří lidé ptali, zda zůstane. Odpověď je ano. Přišel k týmu na čtyřletý cyklus, který by měl vyvrcholit Eurem 2016," uvedl předseda FA Greg Dyke.

Anglie na světovém šampionátu v Brazílii prohrála s Itálií i Uruguayí 1:2 a poprvé od roku 1958 nepostoupí ze základní skupiny. Dyke ale viděl ve hře Albionu i pozitivní věci. "Rozhodně jsme nebyli Itálií ani Uruguayí nijak poníženi. Byly to těsné porážky. Nevidím žádnou velkou hodnotu v tom vyměnit Roye. Odvedl dobrou práci a zařadil do týmu mladé hráče," řekl Dyke. "Věřím, že na Euru 2016 se nám bude dařit lépe," dodal.

Šestašedesátiletý Hodgson převzal Anglii předloni těsně před evropským šampionátem. S týmem postoupil ze skupiny a ve čtvrtfinále s ním vypadl po penaltovém rozstřelu zápasu proti Itálii.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy