Následuje
BO Ostrava Vítkovice Steel - HC Masaryk University

Dánové chtějí bodovat: Víme, co pro to udělat, říkají

Olomouc - Dánská reprezentace, která se večer představí na Andrově stadionu, jde do zápasu s českými fotbalisty s jednoznačným cílem - bodovat. A jak podle trenéra Mortena Olsena, tak podle lídra defenzivy Daniela Aggera ví, jak toho dosáhnout. Dánové však přes minulou velmi povedenou kvalifikaci nezvítězili již posledních osm zápasů. V kvalifikační skupině jim patří čtvrtá pozice a na český tým, s nímž v září na úvod v Kodani uhráli bezbrankovou remízu, ztrácejí tři body. Utkání sledujte živě od 20:00 na programu ČT sport a našem webu.

Daniel Agger a Morten Olsen na tiskové konferenci před zápasem s Českem
zdroj: ČTK autor: Luděk Peřina

"Přijeli jsme sem pro body. Takže budeme chtít být nebezpeční v útoku, ale také budeme dobře bránit, jelikož i nerozhodný výsledek by nemusel být špatný. Až podle průběhu utkání si zhodnotíme, jestli jsme body získali, nebo ztratili. Teď máme v hlavě úkol získat co nejvíce bodů," řekl Olsen, který se však domnívá, že ani porážka by pro Dánsko ještě neznamenala definitivní konec nadějí na postup. "Ještě to určitě nebude vyřízené, protože my už hráli s Itálií, zatímco Čechy to teprve čeká," připomněl dánský kouč duel, jenž českou reprezentaci čeká v červnu v domácím prostředí a v září na italské půdě.

Olsen každopádně bude muset spoléhat na to, že se jeho svěřenci oklepou z ostudné porážky v přípravném utkání 0:3 s Makedonií. "V tom utkání zahrál tým kolektivně špatně. Všichni na tom měli vinu. Hráči jsou však hodně sebekritičtí, uvědomují si to a budou to chtít napravit," prohlásil.


Dánský kouč však nemůže být stoprocentně spokojen ani s podzimním utkáním, v němž Dánsko pouze remizovalo s Českem 0:0. "Nevím, co se odehrává v hlavách Čechům, ale my myslíme na to napravit podzimní remízu. V tom utkání jsme měli větší držení míče, nějaké šance, ale nevyužili jsme to. Teď musíme být efektivnější," nabádá dánský kouč.

Zlepšení je podle něj o to důležitější, že Češi jsou silnější než v září. "Vyšly jim poslední zápasy, vrátil se jim důležitý hráč Rosický a zapracovali dobré mladé hráče, z nichž se mi hodně líbí například Vydra. Český tým sleduji dlouhodobě a mám o něm docela přehled," dodal Olsen. Nevadí mu, že se utkání odehraje na menším stadionu v Olomouci. "Na počtu diváků nezáleží, ale spíše na jejich hlasitosti. Nejdůležitější je, že je dobře připravený trávník a že jsou předpoklady, aby to byl dobrý zápas," dodal třiašedesátiletý Dán.

Že by dánští fotbalisté po posledních nepřesvědčivých výsledcích podléhali skepsi, to rezolutně odmítá i obránce Daniel Agger. "Jsme optimističtí, jinak bychom sem ani nemuseli jezdit. Musíme zápas zvládnout a všichni dobře víme, co pro to udělat," řekl osmadvacetiletý stoper.

Český kapitán Tomáš Rosický označil Aggera za nejlepšího dánského fotbalistu současnosti, obránce Liverpoolu mu komplimenty oplatil. "Znám ho moc dobře, často jsme proti sobě hráli a je fantastický. Navíc je ve skvělém týmu. Rosický je prostě vysoká třída," řekl Agger. Zmínil i brankáře Petra Čecha, dalšího "starého známého" z Premier League. "Na podzim v Kodani Čechům svými zákroky zachránil remízu a nám vzal dva body. Je to světový gólman. Jinak by tak dlouho nemohl chytat v Chelsea," uvedl Agger na adresu české hvězdy.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy