Následuje
Panorama

Čech: Situace je kritická, ale možné je všechno

Praha - Za kritickou označil brankář Petr Čech situaci, ve které se po porážce 1:2 s Arménií ocitli čeští fotbalisté. Aby mohli pomýšlet na postup na mistrovství světa, musejí vyhrát všechny tři zbývající zápasy. Nejzkušenější člen národního týmu však věří, že se to týmu povede, pokud zlepší koncovku. "V našich silách to je. Všechno je možné, a dokud naše šance bude žít, tak se o ni budeme prát. Naděje pořád žije do úterního večera a záleží, jak s ní naložíme," dodal.

Petr Čech
zdroj: ČTK autor: Roman Vondrouš

Klíčové podle Čecha bude, zda Češi konečně najdou střelecké kopačky a budou v koncovce efektivnější než v dosavadním průběhu kvalifikace. "Proti Arménii jsme měli hodně střel, šancí a pološancí, bohužel naše efektivita byla velice malá. Naopak soupeř vytěžil z minima maximum," litoval Čech.

Český gólman čelil třem nebezpečným střelám, z nichž dvě skončily v brance. Nejprve nestačil na povedenou ránu Mkrtčjana z dálky a v závěru ho nadvakrát prostřelil po brejku Kazarjan. "První gól padl po střele, která by tomu hráči vyšla jednou ze 300 pokusů. A při druhém měl zas obrovské štěstí," mrzelo Čecha, který v Edenu zažil druhé velké zklamání během týdne. Před před osmi dny prohrál na stejném místě s Chelsea v Superpoháru s Bayernem Mnichov. I tehdy dostal gól v závěru.

Čech by utkání s Arménií zařadil mezi nejsmolnější v kariéře. "Měli jsme tlak a šance, neříkám, že jsme chodili sami na gólmana, ale počet centrů, hlaviček, zblokovaných střel, tak to bylo obrovské množství. Ale jen jeden gól nestačil," hodnotil Čech. "Byl to ten zápas, který výsledkově skončil jinak, než podle hry měl," dodal.

Nyní doufá, že se potvrdí, že se v poslední době Čechům daří více venku než doma. "Je to tak, tak to snad potvrdíme. Nechtěli jsme se dostat do situace jako v kvalifikaci o mistrovství světa 2010, abychom byli závislí na jiných výsledcích. To se teď bohužel stalo. Věřím, že teď to k nám bude přívětivější než tehdy. Ale hlavní je, abychom my vyhráli ty tři zbývající zápasy. Pak teprve můžeme počítat, zda to bude stačit na postup," dodal.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy