Následuje
Buly

Arménská média tvrdě kritizují vlastní tým a chválí Čecha

Jerevan – Výraznou kritiku u domácích médií si vysloužila za vystoupení proti českému týmu arménská reprezentace. Tisk kritizoval svůj národní tým především za špatně zvolenou taktiku a nepřesnou koncovku. "Oba celky měly před zápasem hodně svých problémů, ale Češi se s tím vypořádali mnohem lépe," píše server ePress.am.

Češi po prvním zápase s Arménií
zdroj: EPA

Server poukazuje také na to, že Arméni nevěnovali dostatečnou pozornost středu hřiště. A vyzdvihuje změny v české sestavě. "Naopak v arménské sestavě se nezareagovalo dobře na to, že někteří hráči vypadli kvůli kartám a zraněním."

Arménská média se shodují, že klíčovým momentem byla šance Jury Movsisjana lapená brankářem Petrem Čechem. "Movsisjan byl na hrotu hodně osamocený, přesto se dokázal dostat do dobrých šancí. V cestě mu však vždy stál výborný Čech," tvrdí ePress.am.

Dalším klíčovým okamžikem určila média úvodní gól v podání Matěje Vydry, při němž arménským hráčům vyčítala zbytečnou chybu ve středu hřiště umožňující český brejk. "Více český gól si šlo stěží představit," dodává ePress.am.

Jako důvody prohry arménská média nejčastěji uvádějí špatně vytvořenou sestavu reprezentačního mužstva, základní nedostatek týmové disciplíny a spolupráce, nepozornost a nezkušenost některých hráčů. Neujala se ani střídání. Jak píše arménský zpravodajský server PanArmenian.net, záložníci Aras Özbiliz a Artur Sarkisov nedokázali zachránit arménské šance.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy