Následuje
Téma pro hosty ČT sport

Argentinské přednosti? Mascheranovo srdce a Romerovy ruce

Buenos Aires/Amsterodam – Zatímco argentinský tisk oslavuje po vítězném semifinále gólmana Sergia Romera, ten nizozemský připomíná hlavně nezáživnost celého utkání. Nervy drásající šachovou partii podle něj ukončily strašné penalty.

Argentinská radost v ulicích Buenos Aires
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst

"Romero je hrdinou penaltového rozstřelu a Argentina je ve finále s Německem. Romero měl tahák, stejně jako Lehmann v Německu v roce 2006," napsal list Clarín.

Hrdinou je pro Argentince také defenzivní záložník Javier Mascherano, jenž se vytáhl hlavně výborným obranným zákrokem proti Arjenu Robbenovi v závěru základní hrací doby. "Historický úspěch pro tým, který věřil. Argentina je finalistou díky své tvrdosti a vzdoru. Přednosti našeho týmu: Mascheranovo srdce a Romerovy ruce," uvedl deník La Nación.

"Ohromné. Argentina je díky parádnímu výkonu Chiquita Romera ve finále. Podala solidní výkon a s Mascheranem jako velitelem týmu kontrolovala utkání po celých 120 minut. Chybí už jen poslední krok," poznamenal list Página12.

Buenos Aires vzplálo nadšením

V ulicích Buenos Aires vypuklo fotbalové šílenství a tentokrát fanoušci svému týmu věří. Argentina postoupila do finále světového šampionátu po dvaceti čtyřech letech. V roce 1990 podlehla v boji o zlato právě Němcům, ale historie se prý opakovat nebude. "Myslím, že finále proti Německu vyhrajeme. Máme jistého brankáře, Messi zazáří a budeme mistři jako v roce 1986," pronesl rozjařený argentinský fanoušek.

Zato v Nizozemsku aby veselého pohledal. "Tahle porážka je horší než na minulém mistrovství. To jsme alespoň prohráli až ve finále," připomněl jeden z nizozemských fanoušků porážku se Španělskem v boji o titul v Jihoafrické republice.

"Kdo nedá ve 240 minutách jediný gól, nemá ve finále, co dělat"

Nizozemci jsou zklamáni z nepovedeného penaltového rozstřelu. Média si stěžují také na nezáživnost utkání. "Bitva je u konce. Argentinci si zahrají finále s Německem. Týmy usilovně bránily a téměř neustále hrály do šířky nebo dozadu, neponechaly žádný prostor k pěkné podívané. Přesto musel tento ohromně nudný zápas mít vítěze, který se utká v neděli s Němci. Kdo nedá ve 240 minutách jediný gól, nemá ve finále co dělat. Určitě ne proti Německu," konstatoval list De Volkskrant.

Zklamaní nizozemští fanoušci
zdroj: ČTK/ANP

"'Oranjes' poraženi. Vlaar a Sneijder selhali v pokutových kopech proti Argentině. Sen všech Nizozemců zkrachoval. Tým Louise van Gaala narážel v semifinále do argentinské zdi. Nervy drásající 'šachová partie' trvala 120 minut a ukončily ji až strašné penalty," dodal De Telegraaf.

Přes nešťastný konec nizozemskou reprezentaci pochválil deník NRC Handelsblad. "Hráči jsou zdrceni porážkou, mohou však být také pyšní. Byli tak blízko. Prohra s Argentinou je studenou sprchou vzhledem k tomu, že Nizozemci ve druhém poločase a prodloužení hráli lepší fotbal. Proti silným Argentincům, kteří byli v zápase také nebezpeční, si ale vytvořili jen minimum šancí," napsal.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy