Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Hokej v 10 minutách

Zůstávám minimálně do ME, oznámil po německém debaklu Flick

Hansi Flick zůstane ve funkci trenéra německé reprezentace i po neúspěchu na mistrovství světa, kde jeho svěřenci vypadli v základní skupině. Vedení národního svazu po analýze vystoupení týmu v Kataru rozhodlo, že kouč bude pokračovat až do domácího mistrovství Evropy v roce 2024.

Flick hned po vyřazení ze šampionátu odmítl možnost, že by sám odstoupil. "Můj trenérský tým i já jsme odvedli dobrou práci," řekl Flick minulý týden v Kataru. "Ohledně mistrovství Evropy v naší zemi jsme optimisty. Můžeme tam dokázat mnohem víc, než jsme ukázali v Kataru. Tam jsme propásli skvělou příležitost. Poučíme se z toho," citovala dnes kouče agentura DPA.

Němci na světovém šampionátu skončili už po základní části stejně jako před čtyřmi roky v Rusku. Turnaj začali porážkou 1:2 s Japonskem, pak remizovali 1:1 se Španělskem a zvítězili 4:2 nad Kostarikou, což jim na postup nestačilo.

Bývalý kouč Bayernu Mnichov Flick nahradil u reprezentace Joachima Löwa po nezdaru na loňském Euru, kde němečtí fotbalisté vypadli v osmifinále.

V pondělí rezignoval sportovní ředitel Oliver Bierhoff, ačkoli měl také smlouvu až do dalšího evropského šampionátu. S jmenováním jeho nástupce svaz podle dnešního vyjádření spěchat nebude.

"Dohodli jsme se, že nejprve se interně poradíme, jak by měla tahle funkce vypadat, a pak rozhodneme o personálním obsazení," uvedl šéf svazu Bernd Neuendorf.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články