Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Volejbalový magazín

Ulice zaplavilo štěstí, cíl byl splněn, řekl k oslavám titulu argentinský prezident

Oslavy titulu mistrů světa byly v argentinské metropoli Buenos Aires masové a bouřlivé. Došlo k potyčkám fanoušků s policií a zranilo se nejméně osm lidí. Oficiální akce navíc byla kvůli organizačnímu chaosu předčasně ukončena. Argentinský prezident Alberto Fernández však úterní oslavy obhajoval.

Je nám líto, video expirovalo.
V Argentině i Maroku vítaly davy národní fotbalové hrdiny

"Když vidíte to štěstí, které zaplavilo ulice, tak byl cíl splněn," citovala prezidenta Fernándeze agentura AP.

Do ulic Buenos Aires se podle policejní odhadů vydalo až pět milionů lidí. Policie musela zasahovat u obelisku na náměstí Republiky, kde měly oslavy s hráči vyvrcholit. Podle původních plánů měl otevřený autobus s týmem urazit 74 kilometrů, jízda skrz davy ale pokračovala jen velmi pomalu a po pouhých 12 kilometrech museli fotbalisté pro závěrečnou část cesty přesednout do vrtulníků.

Rozhodnutí nepokračovat v přesunu autobusem padlo i z bezpečnostních důvodů. Někteří lidé se pokusili během přejezdu kolem mostů skákat na střechu autobusu mezi hráče. "Cílem bylo ochránit hráče. Nejen proto, že se jim mohlo něco stát, když se k nim tolik lidí snažilo dostat," řekl ministr pro bezpečnost Aníbal Fernández.

Už předem varoval, že oslavy na tradičním místě u obelisku na náměstí Republiky jsou chyba. "Podívejte se na fotky. Představte si uprostřed toho davu autobus. Musí vám být jasné, že by se odtamtud nedostali šest dnů," prohlásil Fernández.

Chaos v Buenos Aires ovlivnil také plány třetího největšího města v zemi Rosaria, které chystalo vlastní oslavy pro svého rodáka Lionela Messiho. Nakonec i s ohledem na úterní události padlo rozhodnutí od nich upustit, představitelé města byli podle AP upozorněni, že hráči už chtějí dát přednost odpočinku.

Nyní už fotbaloví mistři světa tráví čas s rodinami a přáteli. Ze sídla fotbalové federace na předměstí Buenos Aires se letecky vydali domů. Hvězdný Messi, který byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje v Kataru, odletěl do Rosaria s dalším místním rodákem Ángelem Di Maríou. Na tamním letišti Messi nasedl do helikoptéry a zamířil do svého domova ve Funesu v provincii Santa Fe. Videa na sociálních sítích zachytila jeho příjezd a dům v obležení fanoušků.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články