Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
EL a EKL UEFA

Trenér Německa Flick o rezignaci neuvažuje. Odvedli jsme dobrou práci, stojí si za svým

Němci zažívají hořký konec na mistrovství světa, ale vedení reprezentace chce u týmu zůstat. Trenér Hansi Flick i sportovní manažer Oliver Bierhoff jsou odhodlaní pokračovat. Oba mají smlouvu do Eura 2024, podle předsedy německého svazu Bernda Neuendorfa ale není nic jisté. Před definitivním rozhodnutím je podle něho potřeba katarské vystoupení důkladně zanalyzovat.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih utkání Kostarika – Německo

Bývalý kouč Bayernu Flick a mistr Evropy z roku 1996 Bierhoff dali najevo odhodlání pokračovat u reprezentace až do domácího evropského šampionátu hned po čtvrtečním závěrečném vystoupení ve skupině E. V něm sice Německo přehrálo Kostariku 4:2, jelikož však Japonsko v souběžně hraném duelu nečekaně porazilo Španělsko 2:1, na postup do osmifinále to Němcům nestačilo.

"Můj trenérský tým i já jsme odvedli dobrou práci," prohlásil Flick, jenž po loňském nevydařeném Euru nahradil na lavičce Joachima Löwa. Stejně jako jeho předchůdce na MS 2018 v Rusku ale s týmem na světovém šampionátu přes základní skupinu nepřešel.

Pro rezignaci podobně jako Bierhoff nevidí důvod a hledí do budoucnosti. "Máme dobré hráče, kteří budou pokračovat. Rozhodnutí ale nebude na mě," dodal.

Nic není jisté

Předseda svazu očekává od současného realizačního týmu příští týden důkladné zhodnocení katarského turnaje. Vyžadovat bude i plán na další období s výhledem na domácí Euro. "Analýza musí obsahovat také zhodnocení posunu národního týmu od MS 2018. Takové jsou požadavky, pak se můžeme bavit dál," prohlásil při rozhovoru s novináři před dnešním odletem zpět do Německa.

"Umíte si představit, že včerejšek (čtvrtek) byl pro nás obrovským zklamáním a vypadnutí z turnaje nesmírně bolí. I přesto se ale stále musíme dívat dopředu, a proto zahájíme řádný proces, jak se s touto situací vypořádat," dodal Neuendorf.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články