Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Univerzitní hokejová liga: North Wings Ústí – Engineers Prague

Ronaldo je v Brazílii vnímaný jako tlusťoch. Lidé neumí ocenit ani Neymara, stěžuje si Kaká

Hráči současné brazilské reprezentace jsou při setkání s ním v rozpacích a derou se jim dojetím slzy do očí. Legendární Ronaldo má mezi fotbalisty obrovské jméno, ale jeho bývalý spoluhráč z národního týmu Kaká cítí, že stejný respekt se mu nedostává doma mezi fanoušky. Podle bývalé hvězdy AC Milán a Realu Madrid vnímají dvojnásobného mistra světa spíše jako pouhého tlusťocha a adekvátní ocenění nemá třeba ani Neymar. Přímý přenos čtvrtfinále Brazílie - Chorvatsko sledujte na ČT sport nebo webu ctsport.cz od 15:30.

Je nám líto, video expirovalo.
Brazilci tančí sambu. Není to příliš?

Ronaldo Luís Nazário de Lima je považován za jednoho z nejlepších útočníků historie. S "Kanárky" vybojoval zlaté medaile na šampionátech v letech 1994 a 2002. Zářil v Barceloně, Interu Milán a Realu Madrid, dvakrát získal Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu světa. Přesto Kaká tvrdí, že v Brazílii až tak populární není.

"Je to zvláštní, ale mnoho Brazilců nefandí reprezentaci. Když tady Ronalda potkáte na ulici, řeknete si ,wow'. V Brazílii to berou spíš tak, že jde po ulici nějaký tlusťoch," řekl bývalý záložník AC Milán či Realu Madrid ve vysílání televize BeIN Sports.

"Samozřejmě mnoho Brazilců miluje Ronalda, i já ho miluji. Ale rozdíl je v tom, jak je respektován v Brazílii, a jak v zahraničí. Cítím, že venku si ho váží víc než u nás doma," doplnil čtyřicetiletý Kaká.

Podle něj mají Brazilci výhrady i k současné největší hvězdě národního týmu Neymarovi. "Lidé o něm teď hodně mluví, jenže negativně. Možná je to kvůli politice (podpoře brazilského prezidenta Jaira Bolsonara). My Brazilci ale často neumíme docenit svoje talenty," prohlásil Kaká.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články