Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Moment týdne

Neymar: Bál jsem se, že si na šampionátu už nezahraju

Po osmifinálovém vítězství fotbalistů Brazílie 4:1 nad Koreou přiznal, že měl obavy, zda si na mistrovství světa v Kataru ještě zahraje. Útočník Neymar si v úvodním duelu se Srby poranil vazy v kotníku a zbylé dva zápasy ve skupině vynechal. Na postupu do čtvrtfinále proti Chorvatsku se hráč PSG podílel gólem a asistencí. Přímé přenosy z MS sledujte na ČT sport a ČT sport Plus.

"Když jsem se zranil, prožil jsem náročnou noc. Myslel jsem na milion různých věcí. Hodně jsem brečel. Bál jsem se, že si na šampionátu už nezahraju. Mí přátelé a rodina mi ale poskytli veškerou podporu," citovala média Neymara.

Proti Koreji necítil v kotníku žádnou bolest. "Myslím si, že jsem podal velmi dobrý výkon. Jsem spokojený. Pořád se ale můžeme zlepšit, přesně to hodlám udělat," uvedl někdejší hráč Barcelony.

"Kanárci" díky jeho asistenci a gólu z penalty vedli nad Koreou už po 13 minutách 2:0. Do konce úvodního dějství přidali další dva zásahy. "Z Neymarova návratu mám velkou radost. Na hřišti na sebe natáhne dva tři hráče, čímž vytvoří prostor pro ostatní," prohlásil další střelec proti Koreji Richarlison.

Neymar
zdroj: ČTK/AP

Brazilští hráči po zápase na dálku pozdravili Pelého u transparentu s jeho podobiznou. Legendární fotbalista, který jako jediný v historii vyhrál MS třikrát, je od minulého úterý v nemocnici Alberta Einsteina v Sao Paulu kvůli infekci dýchacích cest, kterou zhoršil prodělaný covid-19.

Jeden z nejlepších fotbalistů historie se také od loňského září léčí pomocí chemoterapie s rakovinou tlustého střeva. Brazilská média přišla v uplynulých dnech s informací, že Pelé je v kritickém stavu. Jeho rodina ale v pondělí popřela, že by byl v paliativní péči.

"Těžko se mluví o tom, čím si Pelé teď prochází. Přejeme mu vše nejlepší. Doufám, že se co nejdřív bude těšit dobrému zdraví a že jsme ho alespoň potěšili vítězstvím," konstatoval Neymar. Právě k dorovnání Pelého coby nejlepšího střelce národního týmu mu chybí jediná branka. Aktuálně jich má 76.

S obhájcem stříbra Chorvatskem se rekordní pětinásobní mistři světa, kteří naposledy turnaj ovládli v roce 2002, utkají v pátek. Vítěz narazí v semifinále buď na Nizozemsko, nebo Argentinu. "Sníme o tom, že trofej vyhrajeme, to je jasné. Musíme jít ale krok za krokem," podotkl Neymar.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články