Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Nepřestávej snít, sny se plní, gratuloval Weahovi ke gólu samotný Pelé

Americký útočník Timothy Weah se po svém premiérovém gólu na mistrovství světa dočkal gratulace i od brazilské fotbalové legendy Pelého. Dvaadvacetiletý syn bývalého slavného útočníka a současného prezidenta Libérie George Weaha skóroval při svém debutu na MS a pomohl USA k remíze 1:1 s Walesem. Právě na slavného Brazilce přitom Weah svou trefou navázal, Pelé byl totiž dosud posledním hráčem, který se proti Walesu na finálovém turnaji gólově prosadil.

Weah se na Instagramu pochlubil fotografií oslavy své branky, kterou ve 36. minutě poslal Američany do vedení. Pelé mu k zásahu pogratuloval v komentářích. "Gratuluju. Byl to krásný gól. Nepřestávej snít, sny se plní," napsal dvaaosmdesátiletý Brazilec.

Sám se proti stejnému soupeři prosadil coby sedmnáctiletý v roce 1958, kdy Velšané na MS startovali naposledy. Na další účast čekali až do letoška 64 let.

Weah Pelému poděkoval za inspirativní vzkaz. "Je to obrovské požehnání a čest dostat takový inspirativní vzkaz od samotného krále. Děkuju za všechno, co jsi pro svět a nás mladé černé muže udělal," napsal ofenzivní hráč Lille, jenž zatím ve 26 startech v barvách USA dal čtyři góly.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články