Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Za oponou 41. KOWAX Valašská rally Valmez

Necítím to jako pomstu, říká Santos po výhře nad Uruguayí. Na Brazílii chce narazit až ve finále

Pomsta za vyřazení v osmifinále 2018? Nikoliv. Trenér Portugalska Fernando Santos nechtěl po triumfu 2:0 nad Uruguayí srovnávat duel v Kataru s porážkou na turnaji v Rusku před čtyřmi roky, kdy se radovali Jihoameričané. Santos chce s týmem z Pyrenejského poloostrova ovládnout skupinu H, aby se v úvodu vyřazovací fáze případně vyhnul Brazílii.

O vítězství Portugalců rozhodl po změně stran dvěma góly Bruno Fernandes, přičemž konečné skóre stanovil v nastavení z penalty. "Necítím to jako pomstu za rok 2018. Jsou to odlišné situace. Před čtyřmi lety se to mohlo přiklonit na obě strany, zatímco teď jsme byli silnější. Je to důležité, jelikož nám to zajistilo osmifinále," řekl Santos na tiskové konferenci.

Jeho svěřenci navázali na úvodní triumf 3:2 nad Ghanou. "Hráli jsme přesně tak, jak jsem chtěl a co jsem od týmu očekával. Viděli jsme soudržné, soustředěné mužstvo s velmi silným týmovým duchem. To bylo mé přání," uvedl osmašedesátiletý rodák z Lisabonu.

Celek z Pyrenejského poloostrova je v čele tabulky o tři body před Ghanou, navíc oproti ní má o tři branky lepší skóre. Korea, s níž Portugalci v pátek zakončí skupinu, a Uruguay získaly po jednom bodu. "První místo nemáme úplně jisté, Ghana ještě řekne své. Chceme být první, nic jiného by nemělo smysl. Zlepšujeme se a chceme v tom pokračovat," konstatoval někdejší kouč řecké reprezentace nebo aténských mužstev AEK a Panathinaikosu.

S totožným bodovým i gólovým náskokem je ve vedení skupiny G Brazílie. Pokud si "kanárci" i Portugalci první místo udrží i po pátečních zápasech, mohou na sebe narazit až ve finále. Jestliže by ale jeden z nich svou skupinu vyhrál a druhý ne, utkali by se už v osmifinále. "Jsou to dva skvělé týmy. Doufejme, že se utkáme později. Chceme být první nejen kvůli Brazílii," prohlásil Santos, který vede Portugalsko od roku 2014.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články