Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Forum Bez frází Barbory Černoškové

Legendární, nezapomenutelné, bláznivé, infarktové finále. Média velebí vrchol šampionátu i Messiho

Lionel Messi končí na mistrovství světa tak, jak si zaslouží; není pochyb, že je nejlepším fotbalistou na světě, shodují se po dramatickém finále argentinská, brazilská či španělská média. Vyzdvihla zejména Messiho hru v jeho zřejmě posledním zápase na MS a duel označila za infarktový a nezapomenutelný. Ani ve francouzských denících nechybí hodnocení finále jako legendárního, naprosto surrealistického či nejkrásnějšího v dějinách a ocenění výkonů Messiho a nejlepšího střelce turnaje Kyliana Mbappého.

"Spravedlivý Bůh dal Messimu trofej, kterou si zaslouží," zhodnotil závěr katarského šampionátu argentinský deník Clarín.

"Není pochyb, je nejlepší na světě," dodal deník s odkazem na kapitána argentinské reprezentace a finále označil za nejbláznivější a zároveň nejúžasnější finále v historii.

"Sláva bohu! Sláva Messimu! Messi se dnes stal nejlepším hráčem historie, promiň, Diego," napsal argentinský sportovní deník Olé s omluvou legendárnímu Diegu Maradonovi.

Nejnapínavější finále v historii?

"Nejnapínavější finále v historii dosadilo na trůn Messiho," napsal španělský deník El País, který Messiho označil za skvělého a jedinečného fotbalistu. "Protože je jedinečný, kdo takto září v 35 letech".

"Messi je šampionem, Bůh konečně napravil chybu," napsal argentinský server Infobae, podle něhož je Messi nejlepším hráčem světa už 15 let.

"Argentina se stala mistrem světa po fantastickém finále s Francií. Lionel Messi dovedl Argentinu až na vrchol," napsal sportovní deník L'Équipe

V jednom z titulků na svém webu použil i slovní hříčku ve smyslu, že "za všechno může Messi" (Messi pour tout, namísto fráze "Merci pour tout", čili díky za všechno).

Francouzský tým, snící o třetím titulu mistrů světa a vstupu do velice uzavřeného kruhu národních reprezentací (po Itálii a Brazílii), které dokázaly titul šampionů obhájit, podlehl po naprosto šíleném zápase, míní komentátor.

Messi, Messi a zase Messi

"Lionel Messi vstoupil mezi legendy mistrovství světa, ale byl to celý tým, který dokázal vrátit modrobílé na vrchol k třetímu titulu (po letech 1978 a 1986), šestatřicet let po Maradonově partě," dodal L'Équipe.

"Francouzi úspěšně dvakrát vyrovnali skóre díky třem gólům Kyliana Mbappého. Marně," konstatoval deník Libération. Zápas se podle něj vymykal všemu, co se dosud dalo na mistrovství vidět, a Argentinci jej málem vyhráli nadvakrát, než napotřetí uspěli až na penalty.

"Fotbal sice nikomu nic nedluží, ale titul světového šampiona získal Lionel Messi, muž sice malé postavy (169 cm), který ale z neuvěřitelného finále vyšel jako obr," ocenil Libération. "Upřímnost velí říci, že Argentina si svůj třetí titul zasloužila," dodal.

"Messi a modrobílí jsou mistry, i přes hrdinství Francouzů a hattrick Mbappého," uvedla stanice BFMTV na svém webu. Finále přirovnala k filmovému trháku, který by si přáli vidět všichni, anebo skoro všichni - a v hlavní roli s Messim.

A stejně jako Mbappé, kterého utěšoval osobně prezident Emmanuel Macron, budou se i další reprezentanti trikolóry ptát, co víc mohli udělat. Odpověď je podle autora složitá: hodně i málo.

Mbappé s hattrickem až ten druhý

Sám Mbappé zaznamenal historický hattrick, který mu umožnil ukončit turnaj jako nejlepší střelec s osmi góly. A pokud jde o celý tým, ten si vydobyl právo si věřit poté, co se dostal z pekla, do kterého se nejprve po hlavě vrhl. Bohužel zbytečně, uzavřel komentátor BFMTV.

"Argentina v legendárním finále sesadila z trůnu Francii hrdinného Mbappého," píše v titulku Le Figaro. Bláznivý zápas s výjimečnými hráči Messim a Mbappém podle deníku předvedl, jak je fotbal krásný.

Francouzský tým sice začal katastrofálně, ale pak prokázal obdivuhodnou odvahu, která přinesla legendární hattrick Mbappého, mínil komentátor, podle kterého si Francouzi prožili noční můru: tak bojácný a plachý tým ještě nezažili.

Kdo by si pomyslel po odchodu tvůrce hry Griezmanna ze hřiště v 71. minutě, že se Francie ještě vrátí do hry? Pak se ale finále přeměnilo v cosi neskutečného. Během tří minut francouzský tým povstal z hrobu.

Sport je svou dramatičností jedinečný a rozhodně kouzelný, nic jiného se mu emočně nevyrovná, míní Le Figaro, označující fotbalové finále za nejkrásnější planetární událost ozdobenou výkony dvou nejlepších hráčů.

"Nakonec to byl opravdu legendární zápas, jaký si budeme pamatovat celý život," zdůraznil. "I když si fotbaloví bohové nakonec za vítěze vybrali Argentinu," dodal.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články