Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MČR v alpském lyžování

Kostarika zaskočila Japonce a utnula fotbalovou nudu

Veskrze nudné utkání skupiny E mezi Japonskem a Kostarikou utnul až hostující Fuller v 81. minutě. Kostarika, která v týdnu dostala sedmigólový výprask od Španělska, od té doby vedla a Japonci se hnali za srovnáním, ale marně. Výběr ze země vycházejícího slunce tak promarnil příležitost přiblížit se postupu.

Japonci měli výraznou převahu, ale nic z ní nevytěžili. Účinkování ve skupině zakončí ve čtvrtek proti Španělsku, Kostariku čeká Německo a šanci na postup mají ještě všechny čtyři týmy.

Trenér Kostariky Luis Fernando Suárez byl rád, že jeho tým zůstává ve hře. "Stále žijeme a to je nejdůležitější. Vždycky jsem říkal, že ještě nejsme mrtví. Čtvrteční zápas bude stejně těžký jako ten dnešní. Ale můžeme dál snít," řekl kouč, který v roce 2006 dovedl do osmifinále tým Ekvádoru.

V postup ale dál věří i jeho protějšek Hadžime Morijasu. "Na našem plánu hrát tady víc než tři zápasy se nic nemění. I proti Španělsku máme šanci vyhrát. Dnes jsme zkusili všechno, ale výsledek se nedostavil," řekl Morijasu.

Suárez udělal i přes debakl od Španělska jen dvě změny, zato japonská sestava se změnila na pěti místech. Důvěru dostal i Doan, který proti Německu vyrovnávacím gólem nastartoval senzační obrat. Pro další čtyři hráče to byla premiéra na tomto šampionátu.

Kostaričané v prvním utkání ani jednou nevystřelili a ani tentokrát dopředu nijak nespěchali. Většinou kombinovali na vlastní polovině nebo ve středu hřiště. Ale i Japonci se proti pětičlenné obraně těžko prosazovali, nedokázali soupeře ničím překvapit. A tak v prvním poločase diváci neviděli ani jednu střelu na branku.

Utkání Japonsko - Kostarika
zdroj: ČTK/AP

S tím nebyl spokojen ani japonský trenér Hadžime Morijasu a po přestávce poslal na trávník dva čerstvé hráče. Druhý z hrdinů zápasu s Německem Asano útok okamžitě oživil a po jeho přihrávce Morita hned v první minutě poprvé prověřil brankáře Navase.

Ale byl to jen záblesk, asijský tým se pak znovu vrátil ke zdlouhavému rozehrávání. Naopak v 81. minutě při ojedinělé akci překvapil Fuller brankáře Gondu, který si na jeho umístěnou střelu sice sáhl, ale nedokázal ji vytěsnit.

Blízko k vyrovnání byl při závaru před kostarickou brankou Kamada, ale trefil jen nohy padajícího brankáře Navase. Kostarický gólman, startující na třetím šampionátu, udržel čisté konto a s ním i šanci svého týmu na postup.

Japonsko - Kostarika 0:1 (0:0)

Branka: 81. Fuller. Rozhodčí: Oliver - Burt, Bennett (všichni Angl.) - Brisard (video, Fr.). ŽK. Jamane, Itakura, Endo - Contreras, Borges, Calvo. Diváci: 41.479.

Japonsko: Gonda - Jamane (62. Mitoma), Itakura, Jošida, Nagatomo (46. H. Ito) - Endo, Morita - Doan (67. D. Ito), Kamada, Soma (82. Minamino) - Ueda (46. Asano). Trenér: Morijasu.

Kostarika: Navas - Fuller, Duarte, Waston, Calvo, Oviedo - Torres (65. Aguilera), Borges (89. Salas), Tejeda, Campbell (90.+5 Chacón) - Contreras (65. Bennette). Trenér: Suárez.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články