Moyes vybojoval s United první trofej, Manchester vyhrál anglický superpohár

Londýn - Od loňského ročníku jde oficiálně "jen" o přátelský zápas, přesto může nový trenér Manchesteru United David Moyes slavit po necelých dvou měsících u klubu zisk první trofeje - anglického superpoháru. V utkání s vítězem FA Cupu, druholigovým Wiganem, Rudí ďáblové zvítězili dvěma brankami Robina van Persieho 2:0.

David Moyes s kapitánem Nemanjou Vidičem slaví zisk Community Shield
zdroj: AP autor: Jon Super

Poprvé se nizozemský fotbalista trefil už v šesté minutě, podruhé se proti Wiganu, který v minulé sezoně jako první tým v historii vyhrál Anglický pohár a zároveň sestoupil z nejvyšší soutěže, prosadil po tečované střele v 59. minutě.

Moyes tak s United získal trofej hned při první možné příležitosti. Na slavného skotského krajana Alexe Fergusona, kterého po více než čtvrtstoletí působení na lavičce Manchesteru nahradil, mu jich však ještě 37 chybí.