Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Moyes o Součkovi: Stehy mu nejsou příjemné, ale je v pořádku a připraven

Můžeme s ním počítat, tak se na adresu Tomáše Součka vyjádřil trenér West Hamu David Moyes. Český záložník nedohrál o víkendu kvůli zranění v obličeji duel s Evertonem, podle Moyese ale už by pro utkání Evropské ligy s Gentem měl být připraven.

Tomáš Souček
zdroj: ČTK/AP autor: Peter Byrne

"Tomáš je v pořádku," citoval Moyese oficiální web londýnského klubu. "Ty různé stehy mu však určitě nebyly příjemné," doplnil.

Souček musel odstoupit z nedělního ligového zápasu na hřišti Evertonu v 79. minutě poté, co mu v nepřehledném souboji nechtěně šlápl na obličej Salomon Rondon. West Ham následně i bez českého záložníka dovedl zápas k vítězství 1:0 a dostal se na sedmé místo v tabulce. "Druhý den mu pak ještě jiný lékař přešil ret. Měl tedy stehy na rtu, tváři a nad nosem. Tedy na třech různých místech," přiblížil Moyes.

Sám hráč už po zápase na instagramu informoval fanoušky, že je v pořádku. Podle anglického trenéra se pak vyjádřil, že chce do utkání s Gentem nastoupit. "Ano, chce hrát. Je tedy na nás, zda se rozhodneme nechat ho odpočívat, nebo zda ho nasadíme. Nemyslím si, že by ale jeho zranění mělo být důvodem, aby nehrál," uvedl Moyes.

"Řekl jsem i Tomášoví, ať se podívá na moje obočí. To také utržilo v mé kariéře středního obránce hodně šrámů. Než se dostane na tuhle úroveň, čeká ho ještě řada dalších stehů," žertoval trenér.

West Ham má zatím po dvou zápasech v Evropské lize plný počet šesti bodů a vede skupinu H o tři body před Gentem a Dinamem Záhřeb.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy