Následuje
VK Ostrava - Kladno volejbal cz

Mourinho chce i v Manchesteru vyhrávat trofeje

Manchester – José Mourinho absolvoval svou první tiskovou konferenci po nástupu do funkce trenéra Manchesteru United, kde chce stejně jako ve svých předešlých působištích vyhrávat trofeje. S klubem, jenž letos skončil na pátém místě, a nezahraje si tak v příští sezoně prestižní Ligu mistrů, hodlá dosáhnout maximálních úspěchů.

José Mourinho na Old Trafford
zdroj: REUTERS autor: Andrew Yates

"Bylo by celkem pragmatické říct: Nechte nás pracovat a nechte nás, ať se zkusíme vrátit do Ligy mistrů, do první čtyřky. Na to já nejsem a ani nechci. Jsem agresivnější. Chci vyhrávat," řekl Mourinho, jenž byl v květnu jmenován nástupcem odvolaného Louise van Gaala.

Hlavním úkolem charismatického kouče bude navázat na legendárního Alexe Fergusona, který opustil lavičku před třemi roky. "Spoustu let tady byly úspěchy samozřejmostí a poslední tři roky je potřeba dostat z hlavy. Chci, aby na ně hráči zapomněli. Nechci, aby si mysleli, že se potřebujeme zlepšit na čtvrté místo. Být čtvrtý není náš cíl," pokračoval Mourinho.

"Já chci všechno. Chci vyhrávat zápasy, hrát dobře, dávat góly, nedostávat góly a chci, aby za námi diváci stáli. Samozřejmě, ne všechno se povede, ale chci to," prohlásil dobře naladěný Portugalec.

Třiapadesátiletý stratég zároveň odmítl, že by měl nyní potřebu něco komukoli dokazovat. "Jsou trenéři, kteří nic nevyhráli deset let. Někteří nevyhráli nikdy nic. Já vyhrál naposledy před rokem," připomněl vítězství v Premier League s Chelsea, kterou dovedl ke dvěma titulům už v letech 2005 a 2006 při svém prvním angažmá na Stamford Bridge.

O prestižní trenérský post stál i bývalý dlouholetý hráč United Ryan Giggs, jenž byl Van Gaalovým asistentem. Když dostal přednost Mourinho, rozhodl se velšský internacionál Manchester po 29 letech opustit. "Já za to nemůžu, že už v klubu není. Ryan chtěl tuhle práci, ale vedení se rozhodlo dát ji mně. Jestli se někdy bude chtít vrátit, já mu bránit nebudu," uvedl Mourinho.

Nastínil rovněž, jaké má plány s další ikonou Manchesteru Waynem Rooneyem. Anglický kanonýr dohrával minulou sezonu v záloze, kde nastupoval i na mistrovství Evropy. Mourinho s ním však počítá do útoku, což zvyšuje Rooneyho šance na brzké překonání klubového rekordu Bobbyho Charltona, který dal za United 249 gólů. Rooney má o čtyři branky méně.

"Možná už to není útočník, možná už to není devítka. Ale pode mnou nikdy nebude hráčem, který se pohybuje 50 metrů od branky. Ano, má skvělou přihrávku, ale to já taky, když nejsem pod tlakem. Nejtěžší je dostat míč do sítě," zakončil Mourinho.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy