Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Český skokový pohár Velká cena Olomouce

Motiv utkání s Litvou? Zvednout si střelecké sebevědomí, hlásá Jarolím

Ústí nad Labem - Dobře se naladit na kvalifikaci se San Marinem, znovu se sehrát a zvednout si střelecké sebevědomí. S takovými cíli jde do středečního přípravného utkání s Litvou trenér fotbalové reprezentace Karel Jarolím.

Karel Jarolím
zdroj: ČTK autor: Michal Kamaryt

"Věřím, že se dobře naladíme na neděli, i když je mi jasné, že zápas bude mít jiný charakter než v San Marinu," řekl Jarolím. "Teď jsme se čtyři měsíce neviděli, to je vždy komplikované. Navíc času na přípravu moc není a budeme se zaměřovat na to, co nás čeká v San Marinu," dodal.

I když s týmem bude mít jen dva herní tréninky, věří, že se povede zápas s Litvou zvládnout výsledkově i herně. "Fotbal se hraje na výsledek, ale dá se k tomu doklopýtat všelijak. Proto bych byl rád, abychom si mohli říct, že jsme utkání odehráli kvalitně. Věřím, že k tomu kluci přistoupí s chutí. Byl bych rád, kdybychom si zvedli střelecké sebevědomí," prohlásil reprezentační kouč.

Problém ve finální fázi

Litva dosud v kvalifikaci získala stejně bodů jako Česko, a i když nepatří mezi fotbalově silné země, Jarolím ji nepodceňuje. "Viděl jsem dvě jejich utkání se Slovenskem a se Skotskem. Slováci proti nim byli hodně produktivní a vyhráli 4:0. Ale Litevci mají celkem šikovné hráče, jsou organizovaní, jen mají problém ve finální fázi. Podcenit je ale nemůžeme v žádném případě," zdůraznil.

Na duel v Ústí nad Labem povolal i mladoboleslavské duo Tomáš Přikryl a Petr Mareš. Momentálně tak má k dispozici 24 hráčů. "Chceme mít rezervu do zápasu s Litvou," vysvětlil Jarolím, který bude chtít dát prostor co nejvíce hráčům. "Uvidíme, jak to bude potom. Teď je nás o jednoho hráče navíc, do San Marina možná pojedeme ještě s užším kádrem, než je 23 hráčů, ale to je ještě předčasné," dodal.

Otazník nad Schickem

Stále navíc není jisté, zda s týmem do San Marina odcestuje útočník Patrik Schick, který má poraněný kotník. S týmem ale zatím zůstává. "Ve fotbale to tak holt je, že přicházejí zranění. S Patrikem jsme počítali, ale teď zatím nemůžeme. Ve čtvrtek dopoledne budeme moudřejší. Podle toho se pak rozhodneme, co bude dál," sdělil Jarolím.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy