Následuje
Sportovní zprávy

Mostecký Trubila má namířeno do Slavie

Praha - Fotbalisté pražské Slavie zřejmě získali druhou letní posilu. Po ofenzivním hráči Stanislavu Vlčkovi se s českým mistrem domluvil i běloruský levý obránce nebo záložník Vitalij Trubila, který na jaře hostoval ve Zlíně, stále však patří druholigovému Mostu. "Stále o tom jednáme, ale s Trubilou jsme domluvení. Teď ještě ladíme detaily smlouvy s Mostem. Myslím, že se už dohodneme, v zásadě dohodnutí jsme," řekl ředitel Slavie Petr Doležal. Ve Slavii má Trubila údajně podepsat čtyřletou smlouvu.

Čtyřiadvacetiletý Trubila dokončil sezonu ve Zlíně, v tomto týdnu nastoupil dovolenou a ve čtvrtek dopoledne odletí domů do Běloruska. "Definitivně to dotáhneme, až se vrátí z dovolené. Chtěli jsme mu dát čas na odpočinek," uvedl Doležal.

Trubilovo angažmá by mohlo naznačovat, že Slavia hledá náhradu za Dušana Šventa. Jakoukoli spojitost s případnými odchody ale Doležal popřel. "Prostě nám může být prospěšný. Děláme ho obecně jako hráče na levou stranu," dodal.

Levonohý Trubila přišel do Česka na počátku roku 2006 a ještě před sestupem do druhé ligy se v Mostu stal oporou. Letos v zimě se mu klub rozhodl dopřát angažmá ve vyšší soutěži a na půlroční hostování jej uvolnil do Zlína. Kdyby se Moravané v lize bývali zachránili, chtěli Trubilu získat na přestup, zlínský sestup však těmto úvahám učinil přítrž. Trubila v lize zatím odehrál 46 zápasů a dal jednu branku.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy