Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Před Velkou pardubickou

Morganová podráždila oslavou s pitím čaje. USA postupem překonaly další rekordy

Už v prvním zápase na šampionátu dokázaly oslavami vzbudit emoce a v semifinále se to Američankám povedlo také. Přesněji Alex Morganové, která po vítězné brance proti Anglii předvedla gesto à la pití čaje. Rozporuplné reakce ale hvězdu USA nemusely trápit, jelikož její tým postoupil do finále.

Alex Morganová slaví gól
zdroj: REUTERS autor: Benoit Tessier

Právě výhrou 2:1 a postupem do finále Američanky překonaly navíc hned několik rekordů. Jedenáctým vítězstvím na MS v řadě se odpoutaly od Norska, hořkost porážky nepoznaly už v 16 zápasech. Jako první tým v historii navíc postoupily do třetího světového finále za sebou.

"Měly jsme méně času na odpočinek než ostatní a možná i nejtěžší cestu do finále v historii. Ale našly jsme správnou cestu, za což podle mne vděčíme své mentální síle," řekla po utkání trenérka Američanek Jill Ellisová.

Největší podíl na výhře měly brankářka Alyssa Naeherová, která pár minut před koncem zneškodnila Angličankám penaltu, a Alex Morganová. Ta převzala kapitánskou pásku od zraněné Megan Rapinoeové a oslavu 30. narozenin vyšperkovala vítězným gólem, který dva dny před výročím vyhlášení americké nezávislosti oslavila napodobením pití čaje.

"Jen jsem chtěla, aby to bylo zajímavé. Vím, že Megan Rapinoeová má nejlepší oslavy. Snažila jsem se s ní držet krok," řekla Morganová. Právě Rapinoeová schytala kritiku za oslavu gólu při rekordní výhře 13:0 nad Thajskem v základní skupině.

Zatímco Američanky slavily, Angličankám zbyly oči pro pláč. "Byli jsme blíž než kdy jindy. Přijeli jsme vyhrát, ale nepovedlo se to. Přesto to bylo nejvíc vzrušujících 90 minut v mé trenérské kariéře," prohlásil anglický kouč Phil Neville.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články