Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Volejbalový magazín

Moravská komora se ohradila proti volebnímu řádu valné hromady

Praha - Moravská komora Fotbalové asociace České republiky nesouhlasí s předloženým jednacím a volebním řádem mimořádné valné hromady, na níž má být 16. září zvolen nový předseda FAČR. Řády jsou prý v rozporu se stanovami, a pokud nedojde ke změně, Morava je zřejmě neschválí.

Dalibor Kučera (druhý zprava)
zdroj: isifa/LN autor: Jindřich Mynařík

Moravským zástupcům se nelíbí především to, že by se nemohli účastnit případného 3. kola volby. "Tak, jak nám byly předloženy oba řády, jde o genocidu moravské komory a naprosté ohýbání stanov fotbalové asociace. Pokud bychom dopustili schválení těchto řádů, Morava by byla vyřazena z možnosti volit předsedu FAČR," uvedl v prohlášení zaslaného médiím první místopředseda FAČR Dalibor Kučera zastupující Moravu.

"Navrhovaný volební řád totiž určuje, že bychom vůbec neměli právo účastnit se případného třetího kola volby. To je nepřípustné!" dodal. Moravská část tak nyní bude požadovat změnu jednacího i volebního řádu. "Odmítáme ohýbání stanov ve směru, který se zrovna hodí. Z výše uvedených důvodů je nutné změnit zmíněné body jednacího a volebního řádu tak, aby se mohli moravští delegáti řádně účastnit volby předsedy FAČR ve všech kolech volby. V opačném případě budu navrhovat delegátům moravské komory, aby jednací ani volební řád na valné hromadě neschválili," řekl Kučera.

Mimořádná valná hromada má určit nového předsedu fotbalové asociace po Ivanu Haškovi, který v červnu po dvou letech ve funkci odstoupil. Na jeho místo kandidují současný místopředseda za Čechy Jindřich Rajchl a šéf jabloneckého klubu Miroslav Pelta. Volební komise ještě musí schválit kandidaturu Martina Šifaldy.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy