Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Morávek má utržený vaz v koleni, čeká ho další dlouhá pauza

Augsburg (Německo) – Kariéru Jana Morávka zase na nějaký čas přibrzdí zdravotní obtíže. Čtyřiadvacetiletý záložník bundesligového Augsburgu si těsně před začátkem sezony přivodil zranění a vyšetření ukázalo, že Morávka čeká další několikaměsíční pauza. Vyšetření po sobotním přípravném zápase s Crystal Palace odhalilo utržený přední zkřížený vaz, Morávek už je po operaci.

Jan Morávek
zdroj: EMPICS autor: Tony Marshall

Augsburg oznámil, že operace pravého kolena proběhla úspěšně. Délku rekonvalescence nedokázali lékaři upřesnit. "Je to smutné pro něj samotného, pro tým i celý klub. Přejeme mu, aby i toto zranění překonal a co nejdříve byl znovu fit. Od nás dostane tolik času, kolik bude potřebovat," uvedl obchodní ředitel německého klubu Stefan Reuter.

Pro Morávka skončila sobotní generálka s Crystal Palace krátce před poločasovou pauzou. V posledních sezonách měl přitom potíže převážně svalové povahy. V uplynulém ročníku kvůli zdravotním problémům odehrál pouze 16 ligových zápasů. Augsburg bez Morávka zahájí sezonu o víkendu pohárovým duelem proti Magdeburgu, týden nato začne Bundesliga. 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy