Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Hokej v 10 minutách

Mohuč kvůli protiizraelským komentářům propustila El Ghaziho. Použil rétoriku Hamásu

Bundesligová Mohuč s okamžitou platností ukončila smlouvu s útočníkem Anwarem El Ghazim. Důvodem jsou jeho protiizraelské komentáře na sociálních sítích, kvůli kterým už také fotbalistu vyšetřuje státní zastupitelství.

Anwar El Ghazi ještě v dresu Aston Villy
zdroj: Reuters autor: Andrew Boyers

Osmadvacetiletý El Ghazi na sociálních sítích kritizoval reakci Izraele na útok Hamásu, jehož příslušníci zabili 1400 Izraelců. Při odvetném bombardování v Pásmu Gazy zahynulo podle tamních úřadů přes 9000 lidí. Toto číslo nelze bezprostředně nezávisle ověřit.

Prohlášení nizozemský útočník marockého původu zakončil slovy "Od řeky až k moři, Palestina bude svobodná". Toto slovní spojení často používá také Hamás, protože jde o řeku Jordán a Středozemní moře, mezi kterými leží Izrael.

Vedení Mohuče kvůli tomu El Ghaziho vyřadilo na dva týdny z týmu a poté mu udělilo důtku. Situace se však neuklidnila, protože útočník popřel prohlášení klubu, že vzal svá slova zpět a naopak uvedl, že si za nimi nadále stojí.

El Ghaziho vyšetřuje státní zastupitelství

Státní zastupitelství v Koblenzu začalo El Ghaziho vyšetřovat kvůli podezření, že se dopustil narušení veřejného pořádku oslavováním zločinů ve spojení s podněcováním nenávisti.

Poslední celek bundesligy krátce poté oznámil, že s El Ghazim s okamžitou platností ukončil smlouvu. "Klub se rozhodl reagovat na hráčovy postoje a příspěvky na sociálních sítích," uvedla Mohuč.

Dvojnásobný nizozemský reprezentant přišel do Mohuče v září z Eindhovenu a podepsal smlouvu na dva roky. V minulosti hrál za Ajax Amsterdam, Lille, Aston Villu a Everton.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články