Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Modrič je podezřelý z křivé výpovědi, může jít do vězení

Madrid – Až pět let za mřížemi hrozí záložníkovi Lukovi Modričovi. Fotbalista Realu Madrid je doma v Chorvatsku podezřelý z křivé výpovědi. Státní zastupitelství jej jako jednoho z klíčových svědků v procesu s dlouholetým šéfem Dinama Záhřeb Zdravkem Mamičem podezřívá, že nepravdivě změnil výpověď ve prospěch kontroverzního funkcionáře. Za tohle provinění v Chorvatsku hrozí šest měsíců až pět let vězení.

Luka Modrič
zdroj: AP

Státní zastupitelství tvrdí, že Modrič u soudu v Osijeku minulý týden lhal o dodatku ve smlouvě mezi ním a Dinamem Záhřeb. V dodatku jde o padesátiprocentní podíl z přestupové částky při fotbalistově odchodu do Tottenhamu v roce 2008.  

Modrič o dodatku tvrdil, že ho podepsal v roce 2004, ve skutečnosti však podle prokuratury byl dodatek ke smlouvě připojen až po jeho odchodu z Dinama. Přestupovou částku si tak rozdělili Mamič s Modričem, ačkoli měla připadnout klubu.  

Při výslechu u Úřadu pro boj s korupcí a organizovaným zločinem Modrič v roce 2015 přiznal, že datum u podpisu dodatku smlouvy bylo skutečně falešné. Minulý týden u soudu však na velkou část klíčových otázek odpovídal slovy "Nevím, nepamatuji se".  

Zdravko Mamič, jenž je považován za nejmocnějšího muže v chorvatském fotbale, je podezřelý ze zpronevěry pomocí fiktivních dohod během přestupů hráčů Dinama Záhřeb do zahraničí. Společně se svým bratrem Zoranem a dalšími dvěma muži údajně připravili klubovou pokladnu o více než 15 milionů eur a daňový úřad o 1,5 milionu eur.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy