Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec

Mladá Boleslav představila nové posily a dresy

Kaprun (Rakousko) – Fotbalisté Mladé Boleslavi se připravují na nadcházející ročník Gambrinus ligy v rakouském Kaprunu. Do nové sezony vstoupí klub s vyrovnaným rozpočtem 150 milionů korun. Vítěz Ondrášovka Cupu prošel přes léto několika změnami včetně příchodu trenéra Miroslava Koubka a pěti nových hráčů. Vedení chce klub hlavně stabilizovat, pokusit se probojovat do hlavní soutěže Evropské ligy a v lize se umístit na příčkách zajišťujících postup do pohárové Evropy. Na herním soustředění v horském středisku představil klub kromě nových dresů i dvě nové posily.

Z mistrovské Plzně přišel na půlroční hostování stoper Aleš Neuwirth, který se zná s trenérem Koubkem z působení v Baníku Ostrava. "Přišel jsem do ambiciózního klubu, který jako Plzeň hraje poháry. Těším se na spolupráci s celým mužstvem," prohlásil Neuwirth. Další novou tváří v mladoboleslavském dresu je řecký útočník Charis Kostakis. Jednadvacetiletý hráč přišel z druhé řecké ligy a stejně jako Neuwirth zůstane v Mladé Boleslavi nejméně půl roku.

S výkony obou hráčů je trenér Koubek zatím spokojen. "Výkon Aleše je zatím spolehlivý. Myslím si, že může jít nahoru do podoby, jak jsem ho znal v Baníku Ostrava. Jsem přesvědčený, že to nebude dlouho trvat. Kostakis je hráč pro perspektivu, se kterým jsme se rozhodli pracovat," uvedl Koubek.

Trenér je spokojený s celým průběhem přípravy, týmu se daří vyhrávat. "Prakticky všechno se vyhrálo, což je potěšitelné, protože vždy se ta důvěra mezi hráčem a trenérem lépe vytváří, když se od začátku daří," uvedl Koubek, který má z angažmá v Mladé Boleslavi zatím jen dobré pocity. "Jsem rád, že jsem dostal tak zajímavé mužstvo, jako je Boleslav. Mužstvo má velmi dobré parametry a příprava probíhá ve velmi dobré fotbalové atmosféře," dodal.

Je nám líto, video expirovalo.
Příprava Mladé Boleslavi

Cílem je stabilizace

"I když se to může zdát formální, tak chceme klub po všech směrech stabilizovat. Na příkladech některých klubů je vidět, že to až tak formální cíl není," uvedl na tiskové konferenci generální ředitel Mladé Boleslavi Jaromír Šeterle. "Chceme stabilizaci po stránce ekonomické, personální, organizační i sportovní. Ta ekonomická stabilizace se daří, dlouhodobě pracujeme s vyrovnaným rozpočtem. Ten by letos v příjmové a výdejové složce neměl převýšit 150 milionů korun," prohlásil.

S rozpočtem by mohl pohnout případný postup do hlavní soutěže Evropské ligy, do které Mladá Boleslav vstoupí v třetím předkole. "Pokud by se nám podařilo postoupit, tak by to navyšovalo příjmy z televizních a reklamních práv. Samozřejmě i výdaje by pak ale byly vyšší," dodal Šeterle.

Klub představil nové sady dresů

Boleslavští vstoupí do sezony také s novým dodavatelem sportovního vybavení, Umbro po šesti letech vystřídal Nike. Barevné kombinace dresů však zůstávají téměř totožné. Tedy modrobílé pruhy pro domácí a purpurová barva pro venkovní sadu, která je podobná dresům italského Palerma. Tato barevná kombinace má připomínat slavné vítězství Boleslavi právě nad italským klubem ze sezony 2007/2008. Připraveny jsou i dresy kompletně bílé, které by se měly používat hlavně v Evropské lize.

Miroslav Koubek
zdroj: ČT24 autor: ČT24
Zdroj
ČT24, ČTK

Hlavní zprávy