Sestřihy a momenty 10. dne: Maďarská spása v nastavení a remíza Německa se Švýcarskem

S 10. dnem přišel začátek závěrečného kola skupinových bojů, a to posledními zápasy skupiny A. Domácí Německo nastoupilo proti Švýcarsku. Jejich zápas přinesl dělbu bodů a výsledek 1:1, což znamená německé vítězství ve skupině, Švýcaři skončili druzí. Až v poslední minutě nastavení rozhodli o postupu Maďaři. Ti přetlačili 1:0 Skotsko, které se s turnajem musí rozloučit. Zápas poznamenalo i nebezpečně vypadající zranění Vargy, jenž zápas musel opustit na nosítkách.

Švýcarsko – Německo 1:1

Německo sice mělo jistý postup ze skupiny A již před utkáním, ale na domácí půdě chtělo i celou skupinu vyhrát. Jenže to jim znepříjemnil nejdříve neuznaný gól Andricha v 17. minutě a v 28. minutě Ndoye, který poslal Švýcarsko do vedení. Německo pak dlouho nemohlo najít recept na dobře fungující obranu soupeře. To dokázal až v druhé minutě nastavení Füllkrug. Ten zajistil Německu remízu a vítězství ve skupině A, Švýcaři obsadili druhé místo.   

Skotsko – Maďarsko 0:1

Na zápase bylo od začátku znát, že si oba týmy uvědomují, že porážka znamená jistý konec v turnaji. Ze začátku tak převažovala hlavně opatrná hra. V druhém poločase zápas poznamenal nepříjemný moment, kdy se v 68. minutě srazil Varga se skotským brankářem a musel po několikaminutovém ošetřování opustit hřiště na nosítkách. Obrat nálady v maďarskou euforii však zajistil v poslední minutě desetiminutového nastavení Kevin Csoboth, který gólem zajistil výhru 1:0 Maďarska. Vykřesal tak naději na postup. Naopak Skotové se s turnajem loučí.