Následuje
MS 2020 Itálie

Mistři světa končí. Löw už nepočítá s Müllerem, Boatengem a Hummelsem

Je to pět let, co s Německem ovládli mistrovství světa, nyní je jejich čas v reprezentaci u konce. Trenér národního týmu Joachim Löw triu Thomas Müller, Jerome Boateng a Mats Hummels sdělil, že už s nimi do budoucna nepočítá.

Zleva Mats Hummels, Thomas Müller a Jerome Boateng v dresu Německa
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst/ autor: Thomas Hiermayer

Rozloučení se zkušenou trojicí je součástí změn v německé reprezentaci po propadáku na loňském mistrovství světa v Rusku.

"2019 je pro německý národní tým rokem nového začátku," uvedl Löw, jenž hráčům a představitelům Bayernu vysvětlil své rozhodnutí osobně. "Poděkoval jsem jim za mnoho úspěšných, mimořádných a jedinečných společných let," dodal kouč, jenž loni navzdory hlasům po odvolání ustál vyřazení v základní skupině MS.

Konec tří hráčů Bayernu přišel nečekaně i kvůli tomu, že se nejedná o veterány. Útočníkovi Müllerovi, jenž odehrál rovných 100 reprezentačních zápasů, je devětadvacet let, obráncům Boatengovi (76 utkání) a Hummelsovi (70) jen o rok víc.

"Chceme položit základy pro budoucnost. Mužstvo musí dostat novou tvář a mladí hráči budou mít potřebný prostor k tomu, aby se prosadili. Nyní musejí převzít zodpovědnost oni," řekl Löw. Už dříve uvedl, že nepočítá ani s jinou bývalou oporou Sami Khedirou z Juventusu.

Německo zahájí kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy 2020 v Nizozemsku 24. března. O čtyři dny dříve sehraje přípravný zápas se Srbskem.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy