Místo titulu vezou hráči Paris St. Germain z Lille debakl

Ani druhá šance na pojistku titulu mistra francouzské ligy fotbalistům Paris St. Germain nevyšla. Suverén soutěže odjel ze stadionu druhého Lille s debaklem 1:5 a ani napodruhé nevyužil mečbol, ale velký náskok v čele tabulky jim dává klid.

Kylian Mbappe
zdroj: ČTK/AP autor: Christophe Ena

Svěřenci trenéra Tuchela prohráli v této sezoně ligy teprve podruhé a v čele tabulky se jejich stále pohodlný náskok zmenšil na 17 bodů. Další šanci rozhodnout šampionát budou mít v příštím kole v Nantes.

Pařížský celek nastoupil do utkání 32. kola bez zraněných opor Neymara a Cavaniho a prohrával po vlastním gólu Meuniera už v 7. minutě. Rychlým vyrovnáním vrátil hosty do zápasu Bernat, který ale ve 36. minutě dostal červenou kartu za držení útočníka Pépého.

Oslabení hosté ve druhé půli inkasovali ještě čtyřikrát a zaznamenali nejhorší porážku od prosince 2000, kdy prohráli v Sedanu také 1:5.