Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Mikolanda překonal útrapy a může hrát za Žižkov

Praha - Možná už jen hodiny dělí Petra Mikolandu od toho, aby po třech letech těžkých zdravotních útrap opět vyběhl na fotbalový trávník k mistrovskému zápasu. Nadějně rozjetou kariéru mu zastavily potíže s ledvinami a dvě mozkové mrtvice. Hráč musí třikrát týdně chodit na dialýzu a čeká na transplantaci ledvin. Pětadvacetiletý fotbalista nyní podepsal s druholigovou Viktorií Žižkov pětiletou profesionální smlouvu a mohl by nastoupit již ve středu v České Lípě za rezervní tým ve třetí lize, pokud bude do té doby na fotbalovém svazu zaregistrován.

Zdravotní problémy ho trochu omezují v přípravě. "Je to o komunikaci s trenérem. Dialýza se dá přehodit na noční režim, takže tréninky celkem stíhám," řekl Mikolanda, který navíc na Žižkově trénuje žáky. "Přemýšlím i do budoucna, trenérská práce mě hrozně baví."

Od jeho formy se bude odvíjet začlenění do sestavy prvního týmu, který je zatím ve druhé lize čtvrtý. "Pokud na tom bude dobře, tak si myslím, že nám může výrazně pomoci," řekl trenér Martin Pulpit.

Je nám líto, video expirovalo.
Petr Mikolanda se vrací k fotbalu

Petr Mikolanda:

"V tuto chvíli se cítím... neskutečně."

Mikolanda tvrdí, že návratem na hřiště nehazarduje. "Všechna fyzická vyšetření jsou v pořádku, všechna povolení od lékařů jsou kladná a nyní čekám jen na registraci," uvedl fotbalista, jenž odehrál v české lize za Žižkov 20 zápasů bez vstřeleného gólu. "Viktoria mi ukázala velký fotbal a jsem rád, že jsme dokázali najít společnou řeč, abych mohl hrát. Doufám, že i nějaké góly dám," řekl Mikolanda.

V roce 2005 odešel z Viktorie do West Hamu United. V Anglii se však neprosadil a po návratu do Česka zamířil do Mladé Boleslavi místo na Žižkov, i když mu to nařizovala klauzule ve smlouvě. Výsledkem byl spor a také pokuta. "Až nyní jsme našli společnou řeč. Nastoupil do funkce trenéra mládeže a chce se vrátit do velkého fotbalu. Boleslav svolila, aby byl přeregistrován na Žižkov bez finančních kompenzací," uvedl šéf žižkovského klubu Luděk Vinš. S Mikolandou uzavřel dohodu, že když bude působit v profesionálním fotbalu, bude pokutu ve výši 8,2 milionu korun za porušení smlouvy splácet. Výši splátek však neupřesnil.

Zdroj
ČTK, ČT24

Hlavní zprávy