Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sport 2012

Mexiko poslala do semifinále Zlatého poháru sporná penalta v nastavení

East Rutherford – Velká dramata přinesla druhá dvě čtvrtfinále Zlatého poháru, mistrovství Severní a Střední Ameriky. Mexičané zvítězili nad Kostarikou 1:0 až díky proměněnému pokutovému kopu ze 4. minuty a Panama zdolala Trinidad a Tobago až po penaltovém rozstřelu, když utkání v základní hrací době skončilo remízou 1:1. 

Utkání Mexiko - Kostarica
zdroj: ČTK/ZUMA/Omar Martinez

Panama zatím prochází turnajem s rozpaky. V každém ze čtyř utkání sice vedla 1:0, nakonec ale všechny její zápasy skončily v základní hrací době remízou 1:1. Duel s Trinidadem zůstal nerozhodný i po 120 minutách a na řadu tak přišly penalty.

Reprezentanti ostrovů z Malých Antil mohli rozstřel v sedmé sérii ukončit, Daniel Cyrus ale zamířil nad břevno. Rozhodl tak až úspěšný zákrok brankáře Jaimeho Peneda v deváté sérii proti pokusu Lestera Peltiera, po němž Panama vyhrála 6:5.

Ve druhém utkání v East Rutherfordu Mexiko po celý zápas Kostariku tlačilo, žádnou z šancí ale nedokázalo využít. Prodloužení pak rozhodla až penalta, kterou ve čtvrté minutě nastavení rozhodčí odpískal po sporném zákroku Roye Millera na Oribeho Peralta.

Andres Guardado se nemýlil a poslal šestinásobné šampiony do semifinále. Fanoušky čtvrtfinalistů mistrovství světa takový závěr nadmíru rozčílil a po závěrečném hvizdu naházeli na hřišti lahve.

Mexiko se ve středu v Atlantě utká s Panamou, druhou semifinálovou dvojici tvoří obhájci titulu z USA a Jamajka. 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy