Následuje
Technology Florbal MB - FAT PIPE FLORBAL CHODOV

Mexiko dovedl k Zlatému poháru. Po napadení novináře byl ale odvolán

Filadelfie – Necelé dva dny poté, co fotbalisty Mexika dovedl k vítězství na Zlatém poháru, impulsivní trenér Miguel Herrera u národního týmu skončil. Důvodem je napadení novináře před odletem ze šampionátu.

Miguel Herrera
zdroj: ČTK/ZUMA autor: Omar Martinez

Herrera se dostal do konfliktu se zaměstnancem televize Azteca na letišti ve Filadelfii ještě před odletem ze šampionátu. Novináře, jenž ho dříve kritizoval, při šarvátce udeřil do krku.

Trenér Herrera je proslulý divokým chováním během zápasů a své emoce neudržel ani mimo hřiště. Novinář Christian Martinoli v televizi Azteca popsal, že když si ho kouč v bezpečnostní zóně na letišti všiml, začal mu vyhrožovat a pak ho i napadl.

Majitel televize se obrátil na národní fotbalový svaz, aby incident okamžitě vyšetřil. "Jsme překvapeni a znepokojeni chováním trenéra národního týmu. Svaz by neměl tolerovat podobné útoky na naše kolegy," uvedli zástupci koncernu vlastnící televizi.

De María oznámil propuštění Herrery na tiskové konferenci. "Naše hodnoty a principy jsou důležitější než výsledky. V naší profesi zápasy nikdy nekončí, jsme veřejné osoby, jež reprezentují celou instituci," uvedl.

Fotbalisté Mexika vyhráli mistrovství Severní a Střední Ameriky v neděli, když ve finále ve Filadelfii porazili Jamajku 3:1. O pět týdnů dříve vypadli z jihoamerického šampionátu v Chile už v základní skupině. Právě za to Martinoli dříve kouče Herreru ostře kritizoval, stejně jako za výkony týmu na Zlatém poháru. Do finále se totiž Mexiko dostalo po dvou výhrách zásluhou kontroverzních pokutových kopů.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy