Mexiko bude chybět ve čtvrtfinále Copa América, Venezuela uspěla ve skupině i potřetí

Venezuela vyhrála na jihoamerickém mistrovství i třetí zápas ve skupině a po triumfu 3:0 nad Jamajkou postoupila z prvního místa do čtvrtfinále Copa América, ve kterém se utká s Kanadou. Z druhého místa postoupil Ekvádor díky bezbrankové remíze s Mexikem a zahraje si proti světovým šampionům z Argentiny.

Sestřih utkání Jamajka – Venezuela

Venezuela prošla na Copa América skupinou bez ztráty bodu poprvé. Jamajce nastřílela v Austinu všechny branky v druhé půli, trefili se Eduard Bello, Salomón Rondón a Eric Ramírez.

Mexiko mohlo dát postupový gól v sedmé nastavené minutě, kdy rozhodčí odpískal za faul na Guillerma Martíneze pokutový kop, jenže VAR ho po přezkoumání situace zase odvolal. Ekvádor tak udržel druhé místo díky lepšímu skóre.

Mexičané dokázali ve třech zápasech vstřelit jediný gól a trenér Jaime Lozano uznal, že jeho budoucnost u týmu je nejistá. Za poslední dva roky je přitom na reprezentační lavičce už třetím koučem.