Buly - debata expertů

Mexický Monterrey je v semifinále MS klubů, bude hrát s Chelsea

Toyota (Japonsko) - Fotbalisté mexického Monterrey postoupili do semifinále mistrovství světa klubů a ve čtvrtek v Jokohamě nastoupí proti londýnské Chelsea. Korejský Ulsan ve čtvrtfinále zdolali 3:1, dvěma góly k tomu pomohl Argentinec César Delgado. Druhou semifinálovou dvojici vytvoří brazilští Corinthians a egyptský celek Al-Ahlí, který vyřadil Hirošimu.

Radost fotbalistů Monterrey
zdroj: ISIFA

Monterrey poslal v deváté minutě do vedení devatenáctiletý útočník Jesús Corona, bývalý hráč Lyonu Delgado se pak dvakrát prosadil v závěrečné čtvrthodině. Ulsan stihl dvě minuty před koncem už jen snížit.

V druhém čtvrtfinále prohrála domácí Sanfrecce Hirošima s Al-Ahlí 1:2, po vyrovnaném poločase rozhodl v 57. minutě střídající Mohamed Abútrika. Africké šampiony nyní čeká středeční zápas proti Corinthians.

Výsledky čtvrtfinále:

Monterrey - Ulsan 3:1 (1:0)

Branky: 77. a 84. Delgado, 9. Corona - 88. I Kun-ho. Diváci: 20 353.

Sanfrecce Hirošima - Al-Ahlí 1:2 (1:1)

Branky: 32. Sato - 15. Hamdí, 57. Abútrika. Diváci: 27 314.

Semifinálový program:

Středa 12. prosince: 11:30 Corinthians - Al-Ahlí, čtvrtek 13. prosince: 11:30 Chelsea - Monterrey.