Následuje
Olympijský magazín

Mexičané jsou na Zlatém poháru ve čtvrtfinále, postoupily i Jamajka se Salvadorem

San Antonio - Fotbalisté Mexika porazili v závěrečném utkání základní skupiny Curacao 2:0 a z prvního místa prošli do čtvrtfinále mistrovství Severní a Střední Ameriky v USA. Do vyřazovací části obhájce titulu doprovodí předloňský finalista Jamajka a Salvador, kterým postup zajistila remíza 1:1.

Radost fotbalistů Mexika
zdroj: USA Today Sports autor: Orlando Ramirez

Mexiko se ujalo vedení po brance Ángela Sepúlvedy a výhru poté v nastavení pojistil Edson Álvarez. Držitelé rekordních sedmi titulů tak ukázali, že jim na lavičce nechybí trenér Juan Carlos Osorio, jenž za urážky rozhodčího na Poháru FIFA dostal šestizápasový zákaz činnosti. Mexiko navíc před zápasem oznámilo, že proti trestu, který si kouč v případě postupu do finále může kompletně odpykat na Zlatém poháru, se odvolávat nebude.

Salvador proti Jamajce vedl od 15. minuty díky brance Nelsona Bonilly, ale soupeř po přestávce vyrovnal díky penaltě Darrena Mattockse. Remíza nakonec oběma celkům stačila k postupu, neboť Jamajce zajistila druhé místo ve skupině C a Salvadoru druhou pozici za Hondurasem v tabulce týmů na třetích příčkách.

Mexiko se ve čtvrtfinále utká s Hondurasem, Jamajka s Kanadou a Salvador s domácím výběrem USA. Zbývající dvojici tvoří Kostarika a Panama.

Mexiko zdolalo Curacao a živí naději na obhajobu titulu

Výsledky fotbalového Zlatého poháru:

Jamajka - Salvador 1:1 (0:1)
Branky: 64. Mattocks z pen. - 15. Bonilla.

Mexiko - Curacao 2:0 (1:0)
Branky: 22. Sepúlveda, 90.+1 Álvarez.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy