Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Česko - Polsko

Messiho těší, že má v Pilařovi svého 'dvojníka'

Barcelona (Španělsko) – Když se "vládce" fotbalového světa Lionel Messi dozvěděl, že má i v Plzni svého dvojníka, nejprve nad tou poznámkou jen zmateně kroutil hlavou, ale při dodatečném vysvětlení už roztáhl tvář do širokého úsměvu. "Je hezké vědět, že i v jiných zemích jsou profesionálové, které nazývají po mně. Je to milé, člověka to potěší," reagoval slavný Argentinec na zmínku o plzeňském záložníkovi Václavu Pilařovi, jemuž se někdy "český Messi" přezdívá.

Lionel Messi
zdroj: ČT24

Oba hráči se proti sobě s velkou pravděpodobností postaví v dnešním zápase Ligy mistrů na Nou Campu. Messi i Pilař mají několik věcí společných, byť se argentinský fotbalista pohybuje v jiných sférách než český reprezentant. Ani jeden z nich nevyrostl do 170 centimetrů, oba mají na hřišti hodně ofenzivních úkolů, hrají v křídelním prostoru a vyžívají se v technických finesách.

A Pilař netají svůj obdiv k barcelonské superstar, která je celosvětovým fenoménem. "Ale společnou máme asi jen tu výšku. Messi je jenom jeden. Nějakej Messi z Plzně tady asi nikoho zajímat nebude," mínil Pilař, když se dnes na Nou Campu chystal na předzápasový trénink. "Člověku lichotí, když ho někdo srovnává s takovým borcem, jako je Messi, ale musím to brát s nadhledem a pokorou," poznamenal.

Václav Pilař
zdroj: ČTK autor: Stanislav Zbyněk

Messi podle všeho o Pilařovi až do úterní tiskové konference, na níž se dozvěděl, že i v České republice má svůj "klon", ještě nikdy neslyšel. Když ale dorazil do sálu, kde se tísnilo přes sto žurnalistů z celého světa, vážně mluvil o tom, že i "neznámá" Plzeň má jeho respekt. "Díváme se na ni jako na všechny naše soupeře. Pozorní musíme být už jenom proto, že hrajeme Ligu mistrů. To mluví za všechno, v ní není žádný tým snadný," upozornil Messi.Dvojnásobný nejlepší hráč světa se spoluhráči absolvoval sezení u videa, kde jim trenér Pep Guardiola Plzeň představil. Ale Messi už předtím tušil, s kým bude mít na hřišti čest. "Vím, jak Plzeň hrála minulý zápas v Miláně, který to měl hlavně v prvním poločase dost těžké. My budeme mít o Plzni dost informací. Ale budeme hrát tak, jak jsme zvyklí. Nic měnit nebudeme. Chceme mít zase míč co nejčastěji pod kontrolou. Takže žádná změna," líčil Messi.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy