Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
KOWAX Rallysprint 2020

Messi, zůstaň. Hvězdu k setrvání u reprezentace přemlouvá prezident či Maradona

Buenos Aires – Přesvědčit Lionela Messiho, aby i přes své prohlášení pokračoval v reprezentační kariéře, se kromě fanoušků snaží také významné persony Argentiny. Hvězdu Barcelony chtějí v národním týmu nadále vidět třeba bývalá superstar Diego Maradona či také prezident země Mauricio Macri. Ten kvůli tomu Messimu dokonce osobně telefonoval, aby ho přiměl k přehodnocení názoru.

Zklamání Lionela Messiho po prohraném finále s Chile
zdroj: Reuters/USA TODAY Sports autor: Adam Hunger

"Řekl mu, že je pyšný na výkon mužstva, a doporučil mu, aby nehleděl na kritiku," řekl mluvčí argentinského prezidenta. Macri přispěl povzbudivými slovy i na Twitter. "Doufám, že ještě mnoho let budeme mít možnost sledovat nejlepšího hráče na světě," napsal prezident, jenž před politickou kariérou působil jako šéf slavného fotbalového klubu Boca Juniors.

Přidal se i Maradona, který sám Messiho v minulosti kritizoval, například že je zhýčkaný. Teď ale podle něj Messi prostě musí v národním týmu pokračovat. "Ještě není na konci. Může přijet ve formě do Ruska a stát se tam mistrem světa," řekl Maradona. Argentina bez Messiho na šampionátu 2018 je podle něj nemyslitelná situace. "Chci s ním mluvit a bojovat proti všem, kteří ho v tom nechali samotného," řekl pětapadesátiletý Maradona.

Frustrovaný Messi slova o konci reprezentační kariéry pronesl po porážce s Chile ve finále Copy América. Po bezbrankovém utkání Argentina nezvládla penalty, při nichž selhal i Messi. Byl to Messiho čtvrtý neúspěšný duel o titul v kariéře včetně předloňského MS v Brazílii. V minulosti opakovaně čelil kritice, že v národním týmu neodvádí stejné výkony jako v Barceloně.

Argentina získala velkou trofej naposledy v roce 1993, kdy vyhrála Copu Américu. A i když Messi opět nedokázal čekání ukončit, vítaly jej stovky fanoušků na letišti v Buenos Aires s cílem přesvědčit ho, aby v reprezentaci setrval. "Messi, neodcházej přece!" skandovali argentinští příznivci. Objevil se i plakát s nápisem: "Messi, my si tě nezasloužíme, ale, prosím, zůstaň!". Messi už ponechal svoji další budoucnost bez komentáře.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy