V šachu

Messi režíroval barcelonský obrat v Bilbau a posun na třetí místo

Krátce po úvodním hvizdu prohrávali, ale nakonec se radovali. Fotbalisté Barcelony totiž v dohrávce 2. kola vyhráli v Bilbau 3:2 a posunuli se na třetí místo neúplné tabulky. O triumfu hostů rozhodl dvěma góly Lionel Messi a s devíti brankami se dotáhl na dvojici nejlepších střelců soutěže Iaga Aspase z Celty Vigo a Luise Suáreze z Atlética Madrid.

Lionel Messi se raduje z gólu v utkání s Bilbaem
zdroj: REUTERS

Barcelona sice už ve 3. minutě prohrávala, ale ještě v prvním poločase vyrovnal Pedri a Messi poslal hostující tým do vedení. Po hodině navíc přidala argentinská hvězda druhou branku a i když v úplném závěru Bilbao snížilo zásluhou Ikera Muniaina, na vyrovnání už čas nemělo.

Katalánský celek se díky vítězství posunul na třetí místo a na obhájce titulu Real Madrid na druhé příčce ztrácí pět bodů. Od prvního Atlética Madrid, které má však odehráno o dvě utkání méně, dělí FCB sedm bodů. Bilbao je na deváté pozici.

Španělská fotbalová liga - 2. kolo:

Bilbao - FC Barcelona 2:3 (3. Williams, 90. Muniain - 38. a 62. Messi, 14. Pedri).